0

Senzacionalna Petra Martić plasirala se u svoje prvo WTA finale od 2012. godine!

21.07.2018 16:56 | Germanijak/A.V.

Uoči turnira u Bukureštu nije spojila dvije uzastopne pobjede još od ožujka, ali u rumunjskoj prijestolnici sve joj ide od ruke.

Hrvatska tenisačica Petra Martić porazila je domaću igračicu Mihaelu Buzanescu 6:4, 6:4 u polufinalu turnira u Bukureštu i plasirala se u svoje drugo WTA finale u karijeri, prvo od 2012. godine.

Petra je stigla u rumunjsku prijestolnicu bez dvije uzastopne pobjede još od ožujka, ali ovaj tjedan igra kao preporođena i zasluženo će se boriti za naslov u Bukureštu, svoj prvi na WTA touru. U finalu će biti dobro odmorena jer se u poluzavršnici zadržala na terenu samo sat i 45 minuta.

Martić je odlično iskoristila kaotičnu situaciju pri početku meča u kojoj ni jedna ni druga tenisačica nisu dobile svoj servis tri gema zaredom i povela 4:2, te tu razliku nije ispuštala do konca prvog seta. Rumunjka od tog trenutka bivala sve nervoznija i sve se teže nosila s emocijama, naime, cijeli tjedan nije izgubila ni set pred svojom publikom, ali suočena s četvrtom set-loptom nije izdržala i Martić je uzela prvu dionicu igre 6:4.

U prvom setu bilo je čak 11 prilika za oduzimanje servisa, a u drugom samo jedna, no Martić ju je objeručke prihvatila, zaključila drugi set sa 6:4 i pobrinula se da nakon tri izdanja zaredom turnir dobije nerumunjsku pobjednicu.

U finalu će za svoju prvu WTA titulu igrati protiv Anastasije Sevastove, koja je u polufinalu slavila nakon predaje Polone Hercog.

(foto: Action Images)