0

Sarri-ball nije bio dovoljan za pobjedu, Arsenal osigurao prednost

03.05.2019 00:07 | Germanijak/I.A.S.

Chelsea u dobroj poziciji pred uzvrat u Londonu.

Prva od dvije polufinalne utakmice Europa lige između Frankfurta i Chelsea završila je 1:1. Strijelci pogodaka bili su Jović (26') i Pedro (45').

Gledali smo jedno potpuno nezanimljivo prvo poluvrijeme iz kojih jedino što je bilo vrijedno spomena su dva pogotka.

Prvo je Jović zabio pogodak nakon lijepog ubačaja Kostića sa lijeve strane. Jovićev udarac nije bio snažan ,ali je zato bio iznimno precizan pa je Kepa morao po loptu u mrežu.

Nakon ovog pogotka Jovića samo je Giroud sada ispred njega na listi najboljih strijelaca ove godine u Europa Ligi.

Utakmica se malo smirila te je Chelsea polako hvatao konce igre. Eintracht se povukao, Chelsea napadao i na kraju i zabio u najbolje moguće vrijeme. Pred sam kraj prvog poluvremena, u 45. minuti Pedro se najbolje snašao u domaćem 16-ercu te kroz šumu nogu domaćih braniča zabija za izjednačenje.

Od samog početka drugog poluvremena Chelsea je bio bolja momčad te su kontrolirali susreta upravo onako kako to njihov trener želi, velikim posjedom i kratkim dodavanjima. Engleski mediji našli su i ime za taj način nogometa – Sarri-ball.

Prvi je zaprijetio Loftus-Cheek u 54. minuti čiji udarac odlazi preko gola nakon lijepe kombinacije sa Pedrom. Pet minuta nakon toga snažno tuče David Luiz iz slobodnog udarca, ali greda spašava Trappa.

Prva sljedeća prilika dogodila se u 73. minuti kada je opet pucao Loftus-Cheek, ponovno neprecizno.

Fantastičnu priliku imao je Frankfurt u 81. minuti, ali Paciencia je ostao kratak za pola koraka da pospremi loptu u mrežu nakon što je ubacio Da Costa sa desne strane.

Umjesto danas odličnog Loftus-Cheeka u igru je ušao Mateo Kovačić u 82.minuti utakmice.

Ostalo je do kraja 1-1, te se prije uzvrata obje ekipe imaju pravo nadati prolasku u finale, iako je Chelsea u boljoj situaciji.

U drugoj utakmici Arsenal je pobijedio Valenciju sa 3:1 .

Poveli su Šišmiši nakon gola Diakhabyja iz 11. minute. Do kraja prvog poluvremena Arsenal je okrenuo rezultat preko Lacazettea koji je zabio dva pogotka, prvo u 18. a zatim i 26. minuti.

Konačnih 3:1 postavio je asistent prvog pogotka Aubameyang koji je zabio nakon ubačaja dvostrukog asistenta Kolašinca.

(foto:Reuters)