0

08.01.2017 20:46 | Germanijak

I drugi put u sezoni Philadelphia je bila bolja.

Nedjeljni 'europski' termin NBA lige donio je ogled Brooklyna i Philadelphije, a gostujuću pobjedu odnijeli su Sixersi (105:95). Tako je Dario Šarić odnio pobjedu nad Bojanom Bogdanovićem i u momčadskom, ali i pojedinačnom učinku.

> VIDEO: Šarić nije prihvatio šalu i opsovao suigrača u tv-prijenosu: Fuck you, man!

Šarić je bio drugi strijelac momčadi s 18 poena (šut 5/13, trice 3/6) u 30 minuta. Više od njega za Sixerse je ubacio samo Joel Embiid (20p, 5s, 4a), a Šarić je odigrao važnu ulogu u trećoj četvrtini u kojoj je Philadelphia preokrenula utakmicu. Do tada su Netsi držali vodstvo, na poluvremenu imali 11 pogodaka razlike, ali su Šarić i ekipa u trećem dijelu ubacili 32, a primili 16 poena. Brooklyn se nakon toga nije uspio vratiti u utakmicu.

Šarić je imao i 5 skokova te 1 osvojenu, ali i 4 izgubljene lopte. S druge strane, Bogdanović utakmicu završio s 12 poena (šut 5/14, trice 2/6) te 8 skokova, 3 asistencije, 1 osvojenoj i 2 izgubljene lopte. Igrao je 35 minuta. Najefikasniji igrač njegove momčadi bio je Brook Lopez (26p), a dobru utakmicu je odigrao i potencijalni hrvatski reprezentativac Justin Hamilton (16p, 5s, 2b).

Ovo je 10. pobjeda Sixersa u sezoni. Netsi su ostali na 8, a Philadelphia je slavila u oba ovosezonska ogleda.