0

Rožmanova družina upisala četvrtu pobjedu u nizu (VIDEO)

14.12.2019 17:00 | Germanijak/I.A.S.

Prvo ime susreta bio je Antonio Mirko Čolak s dva postignuta pogotka, a Varaždin je ostavio dobar dojam unatoč proazu.

U sklopu 19. kola 1.HNL Rijeka je na Rujevici ugostila Varaždin. Utakmica je završila rezultatom 3:1 za domaći sastav, a strijelci pogodaka bili su Acosty (15') i Čolak (48', 90') za Rijeku, dok je kod gostiju bio precizan Glavica (83').

Nakon početnog ispitivanja snaga u kojem možemo izdvojiti samo jedan loš pokušaj Čolaka iz osme minute, domaći sastav prvi stiže do vodstva.

Igrala se 15. minuta utakmice, Pavičić se ba lijevoj strani riješio dvojice suparničkih igrača nakon čega šalje lijep ubačaj na drugu vratnicu gdje sve dobro prati Acosty koji glavom, i uz pomoć grede, vara mladog Nevistića za vodstvo domaćeg sastava - 1:0

U 25. minuti Varaždin je mogao do izjednačenja, ali Kolarić nije bio precizan nakon što je mladi Ivor Pandur, inače rezervni vratar Rijeke, glavom očistio jednu situaciju pred svojim golom. Do kraja prvog poluvremena oba sastava imala su po jednu polupriliku, ali promjene na semaforu nije bilo pa se tako na predah otišlo s minimalnim vodstvom sastava Simona Rožmana.

Nisu se svi gledatelji ni vratili na svoje pozicije nakon predaha, a Rijeka je povećala svoje vodstvo. Prce je katastrofalno reagirao i praktički poklonio loptu Čolaku koju taj poklon objeručke prihvaća i zabija pored nemoćnog Nevistića - 2:0

Nakon pogotka za 2:0 prvi su zaprijetili gosti, ali njihov pokušaj iz 56. minute izvrsno brani riječki vratar. U nastavku susreta oba su sastava malo usporila tempo, ali je i dalje Rijeka bila dominantnija momčad na terenu. Valja istaknuti i slobodni udarac Varaždina iz 75. minute, ali je sa 17-18 metara Benko jako loše pucao pa je ovaj pokušaj otišao u nepovrat.

U 83. minuti Pavičić ruši Mehdikhanija i glavni sudac odmah pokazuje na bijelu točku. Glavica, koji je u igru ušao u nastavku utakmice, je siguran i Varaždin stiže do gola koji ih u potpunosti vraća u igru. Iako je Varaždin na momente bio poprilično opasan, do izjednačujućeg pogotka nikako nisu uspijevali doći.

U sudačkoj nadoknadi vidjeli smo i posljednji pogodak na utakmici. Andrijašević je dobro pucao, njegov pokušaj brani Nevistić, ali na odbijenu loptu natrčava Čolak koji zabija svoj drugi pogodak na utakmici i postavlja konačnih 3:1.

Do kraja utakmice nije bilo promjena na semaforu pa je tako Rijeka upisala svoju četvrtu pobjedu u nizu, dok je Varaždin ovim porazom sada posljednja momčad 1.HNL. Varaždinci svoju sljedeću utakmicu u HNL-u igraju tek sljedeće godine, a u goste im tada dolazi Hajduk, dok Rijeka ove srijede na Maksimiru igra zaostalu utakmicu 6. kola protiv Dinama.

(Foto:Pixsell)