0

Rosenborg izbacio BATE, Maribor se spasio u 117. minuti

31.07.2019 21:42 | Germanijak/I.M.

Poznati svi sudionici trećeg pretkola.

Večeras je odigrano preostalih pet dvoboja drugog pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka.

Najviše drame bilo je u Stockholmu, kamo je Maribor donio 2:1 pobjedu iz prvog dvoboja protiv AIK-a. Poslije regularnog dijela susreta, rezultat je bio isti kao i prošli tjedan - 2:1 za domaćine, pto je značilo da se ide u produžetke. Tamo je Elyounoussi u 93. minuti donio prednost Šveđanima, a sve do 117. su imali prolaz u svojim rukama. Ipak, tada Rumunj Alexandru Cretu zabija za veliko slavlje i prolaz Slovenaca.

Pobjedu i prolaz dalje ostvario je Rosenborg. Oni su izbacili BATE iz Borisova pobjedom od 2:0, čime su nadoknadili poraz od 2:1 u prvom dvoboju. Mreže su mirovale sve do 73. minute, a tada Helland iz penala dovodi norveške navijače u delirij. Potvrdu prolaza donosi Soderlund pet minuta prije kraja.

U preostale tri utakmice, slavili su domaćini. Qarabag je bio uvjerljiv protiv Dundalka te s 3:0 ovjerio prolaz. Crvena Zvezda je imala malenih problema kod HJK-a iz Helsinkija, no nakon zaostatka od 1:0, Jovičić je izjednačio u 56. minuti te donio mir. U sudačkoj nadoknadi Finci su zabili za pobjedu, no više od toga nisu uspjeli. U najmanje zanimljivom dvomeču, Kopenhagen je pobjedom od 1:0 potvrdio gostujuću 2:0 pobjedu protiv velškog TNS-a.

Rosenborg - BATE 2:0
AIK - Maribor 3:2 (2:1)
Qarabag - Dundalk 3:0
HJK - Crvena Zvezda 2:1
Kopenhagen - TNS 1:0