Roma i United očekivano, Marin Ljubičić srušio Bešiktaš (VIDEO)

19.09.2019 22:59 | Germanijak/M.N.

Sjajne utakmice u Bratislavi i Beogradu.

Odigrane su utakmice prvog kola Europske lige.

Manchester United je na svom terenu slavio protiv Astane rezultatom 1:0 . Dugo su crveni vragovi lomili protivnika i pokušavali doći do pogotka, a to im je tek uspjelo u 73. minuti sjajnom solo akcijom Greenwooda.

Roma je na svom terenu razbila Basakšehir rezultatom 4:0. U prvom poluvremenu smo gledali relativno loš nogomet u kojem su domaćini imali inicijativu, no tek su u 42. minuti došli do pogodka i to nespretnom reakcijom obrambenog igrača, koji je spinazzolin ubačaj spremio u vlastitu mrežu.

Drugo poluvrijeme domaćini su krenuli odlučnije tražeći drugi pogodak, a on se dogodio u 58. minuti kada je Zaniolo sjajno prošao po desnoj strani i servirao Džeki loptu, a Bosanski dijamant nije imao težak zadatak za 2:0.

Dominaciju Rome potvrdio je sjajni Zaniolo pogotkom u 71. minuti.

Napomenimo i da je Nikola Kalinić ušao u igru u 74. minuti i 10-tak minuta kasnije imao sjajnu priliku, ali nije uspio realizirati situaciju 1 na 1. Konačnih 4:0 za domaćine postavio je Kluivert u 93. minuti susreta.

Veliko iznenađenje napravio je debitant Wolfsberger pobjedom u gostima protiv Borussije Monchengladbach rezultatom 0:4. Gosti su već nakon 45 minuta vodili nestvarnim rezultatom 0:3, a strijelci su bili Weissman u 13., Leitgeb u 31. i Ritzmaier u 41. minuti.

U drugom poluvremenu sjajni gosti dolaze, u 68. minuti Leitgeb dolazi do svog drugog, a wolfsbergerovog četvrtog gola.

Partizan je na svom terenu remizirao protiv AZ Alkmara rezultatom 2:2. Gosti su već u 13. minuti došli u vodstvo golom Stengsa.

No, AZ u 27. minuti zbog isključenja Svenssona ostaje s igračem manje, a Partizan do poluvremena dolazi do izjednačenja golom natchoa iz kaznenog udarca.

Partizan u 61. minuti dolazi do preokreta i vodstva 2:1, strijelac je ponovno bio Natcho.

Međutim, slavlje domaćina nije dugo trajalo jer su gosti u 66. minuti odigrali kontru, koju je završio Boadu za 2:2.

Slovan Bratislava je na svom terenu slavio protiv Bešiktaša rezultatom 4:2. Domaćin je poveo u 14. minuti katastrofalnom reakcijom vratara Klariusa, koji je izletom omogućio Sporaru lagani pogodak.

Gosti su do poluvremena okrenuli rezultat golovima Ljaljića u 29. minuti iz kaznenog udarca i autogolom Bozhikova u 46. minuti.

Domaćin je u 58. minuti ponovno preko Sporara stigao do 2:2.

I kad smo svi pomislili da ćemo vidjeti podjelu bodova ukazao je Marin Ljubičić, koji je u 93. minuti zabio za 3:2.

Turci su nakon pogotka krenuli na sve ili ništa i samo minutu poslje su dobili ništa, domaćini su uzeli loptu i krenuli u kontru, koju je završio Moha za konačnih 4:2.

Braga je iznenadila Wolverhampton u gostima rezultatom 0:1. Prvo poluvrijeme je bilo zaista očajno bez ikakvih ozbiljnih prilika s obje strane. Drugo poluvrijeme je bilo nešto bolje, a gosti su u 71. minuti preko Horta stigli do pogotka.