Od 20 sati Hrvatska i Engleska igraju utakmicu polufinala SP-a u Rusiji.

HRVATSKA - ENGLESKA 2:1

Tijek utakmice:

KRAJ!!!

120' Kakva prilika za Hrvatsku! Kramarić je ušao u šesnaestaerac, imao je samog Perišića na lijevoj strani, ali odlučio se nudarac i pogodio vanjski dio mreže.

119' Modrić izlazi iz igre, mijenja ga Milan Badelj.

116' Velika prilika za Vatrene! Nakon kornera, lopta je na 20-ak metara došla do Brozovića koji je pucao snažno, Pickford je u uz podosta muke obranio njegov udarac, Vida se zaletio na odbijanac, ali engleski vratar ipak stiže uhvatiti loptu u ruke.

114' Hrvatski nogometaši sakrili su loptu Englezima, Perišić je nakon odigrane akcije pucao, ali engleska obrana odnosi loptu u korner.

112' Rashford je pokušao ubaciti s lijeve strane, ali Lovren otklanja opasnost.

109' GOOOOOOOOOOOL HRVATSKE, 2:1! Strijelac Mario Mandžukić. Izgleda da ipak ne dolazi doma!

108' Marcelo Brozović pucao je vrlo blizu gola. Malo je nedostajalo za vodstvo Hrvatske.

105' Dobra polukontra Hrvatske završila je povratnom loptom Perišića za Kramarića, ali šut je završio u bloku. Već u idućoj prilici, Perišić je sjajno pronašao Mandžukića na petercu, ali Pickford je spasio Gordi Albion.

101' Kramarić je uštao umjesto Perišića.

99' John Stones najviše je skočio nakon kornera, ali sveti Šime Vrsaljko se stvorio ni odkud i spasio čisti gol.

96' Žuti karton za Antu Rebića.

94. Ivan Strinić ne može nastaviti, ušao je Josip Pivarić.

91. minuta: Počeo je prvi produžetak.

93' Kraj regularnog dijela, Hrvatska će treći put u produžetke u trećoj utakmici nokaut faze na tekućem SP-u.

90' Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade.

83' Mandžukić je pokušao iznenaditi Pickforda, ali golman engleske reprezentacije bio je spreman.

80' Englezi su nam zamalo poklonili gol, ali spasila ih je sreća.

70' Ante Rebić sjajno je prevario svog čuvara i ljevicom pogodio stativu, lopta se odbila do Perišića, ali Pickford je bio spreman na njegov udarac i ulovio mu je živu loptu.

68' GOOOOOOOOL Hrvatske, 1:1! Strijelac Ivan Perišić.

65' Ivan Perišić je bio  u sjajnoj prilici, ali udarac s ruba šesnaesterca pogodio je Walkera u kritično mjesto.

61' Rakitić je opalio s 30-ak metara, ali pogodio je tribinu.

57' Kieran Trippier sjajno je tražio Harryja Kanea, ali Dejan Lovren očistio je prijetnju u zadnji čas.

53' Slobodan udarac izveo je Ivan Rakitić, ali Englezi su se obranili.

52' Nastavljaju se problemi hrvatske reprezentacije, nikako ne može spojiti dva smislena dodavanja. Englezi su potpuno umrtvili igru.

46' Započelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

'42 Pritisak Hrvatske urodio je plodom, Pickford je poklonio loptu Rakitiću, koji je jurnuo ka golu, ali suviše je oklijevao i na koncu nije ni zapucao na gol.

36' Sjajna kontra Engleza, Lingard je ostao sam na rubu šesnaesterca, ali pucao je pokraj gola.

34' Ante Rebić mogao je izjednačiti, ali Ashley Young počistio je loptu pred njim u zadnji čas.

31' Hrvatska je imala dobru priliku za izjednačenje, Rebić je ubacio za Perišića, ali Stones je stigao blokirati, Ante je dobio i drugu priliku pa odlučio pucati, no Pickford je bio na mjestu.

30' Harry Kane mogao je završiti priču, sjajno je izbjegao zaleđe na Lingardovo dodavanje, ali Danijel Subašić sjajno je obranio, lopta se ponovo odbila do Kanea, ali iz drugog pokušaja pogodio je vratnicu.

27' Slobodan udarac za Englesku, ali Subašić je bio spreman i očistio je prijetnju.

23' Perišić je opalio iz velike udaljenosti, no bez ozbiljnije prijetnje za Pickforda.

22' Strinić se poigravao i dodao ravno u noge Raheemu Sterlingu, koji je pokušao produžiti do Kanea, srećom, napadač Tottenhama bio je u zaleđu.

19' Perišić je probao s 20-ak metara s lijeve strane, ali lopta je otišla pokraj gola.

14' Pritisak Engleza, Harry Maguire pucao je glavom nakon kornera, no pokraj gola.

9' Korner za Hrvatsku izveo je Modrić, ali nakon kratke gužve u šesnaestercu engleska obrana očistila je prijetnju.

4. minuta: GOOOOOOOOOL Engleske, 0:1! Strijelac Kieran Trippier!

1' Kreće utakmica generacije. Ajmo Hrvatska!!!

Uoči utakmice:

19:50 Igrači su u tunelu, još desetak minuta je do početka.

19:19 Postave obje reprezentacije u formacijama.

19:15 Dalić i društvo stigli su na stadion.

19:10 Stigla je lijepa Ivana, sad smo mirni!

19:00 Šuker i Southgate u razgovoru ugodnom uoči početka utakmice.

18:50 Dalić je poslao sastav: Subašić - Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić - Brozović, Modrić, Rakitić - Mandžukić, Rebić, Perišić. Engleski izbornik poslao je na teren momčad Pickford - Walker, Stones, Maguire - Trippier, Dele Alli, Henderson, Lingard, Young - Sterling, Kane.

18:45 Još se stignete okladiti na utakmicu, ako niste. Najbolje tečajeve u Hrvatskoj na utakmicu pronađite na stranicama Germania Sport kladionice.

> ODIGRAJ HRVATSKA – ENGLESKA

> HRVATSKA PRVAK SVIJETA, TEČAJ 5,00

> LUKA MODRIĆ NAJBOLJI IGRAČ SP-A, TEČAJ 6,00

> DANIJEL SUBAŠIĆ NAJBOLJI VRATAR SP-A, TEČAJ 3,70

18:43 Englezi su prvi izašli na travnjak Lužnjikija.

18:40 Hrvatska reprezentacija stigla je na Lužnjiki.

18:32 Naših 22 lava su na putu, stigla su njihova tri.

18:25 It's comming home, ali odmah nakon utakmice protiv Hrvatske.

18:20 Svlačionica je spremna za buduće svjetske prvake.

18:00 Hrvatski reprezentativci zaputili su se prema Lužnjikiju dva sata uoči utakmice.

17:30 Navijači su u dobroj formi cijeli dan. Ovdje pogledajte galeriju s ulica Moskve.

(foto: Action Images, Pixsell)