Ramsey odveo Wales na Euro, Kek na rubu otkaza

19.11.2019 22:48 | Germanijak/I.A.S.

Završile su kvalifikacije za Euro 2020. godine.

Iako potpunu listu svih sudionika još uvijek nemamo, kvalifikacije za Euro 2020. danas su završene.

Na rasporedu je danas bilo 10 utakmica, sve su imale svoj start u 20:45, a ukupno smo imali prilike vidjeti čak 39 golova.

Jedna od najzanimljivijih utakmica bila je ona između Walesa i Mađarske. Domaći sastav lakše je od očekivanog stigao do nova tri boda koji u konačnici znače i njihov plasman na Euro, a zvijezda večeri bio je nekadašnji igrač Arsenala, a danas veznjak Juventusa, Aaron Ramsey.

Prvi pogodak na susretu Ramsey je zabio u 15. minuti nakon što ga je prekrasnim ubačajem pronašao Bale nakon čega bivši topnik nije imao težak posao dovesti svoju momčad u vodstvo.

Pogodak za, ispostavit će se i konačnih, 2:0 isti je igrač zabio u drugoj minuti drugog poluvremena. Moore je pokušao uputiti udarac prema golu, ali njegov udarac nije precizan pa se tako taj isti udarac pretvorio u asistenciju budući da je do lopte došao Ramsey koji sa pet metara sigurno matira Gulacsija.

Ovom pobjedom Wales je stigao do drugog mjesta skupine E, Slovaci su pobijedili Azerbajdžan te su oni sada treći, dok su Mađari, reprezentacija koja je Hrvatskoj nanijela jedini poraz u ovim kvalifikacijama, završila na četvrtom mjestu. Jasno, posljednje mjesto sa samo jednim bodom ima Azerbajdžan.

Treba izdvojiti i utakmicu između Njemačke i Sjeverne Irske koja je započela neočekivano, ali je zato kraj bio onakav kakvog su svi očekivali.

Naime, Sjeverna Irska je prva stigla do vodstva, a zaslužan za to bio je Michael Smith, branič škotskog Hearsta, koji je u sedmoj minuti bombom sa oko 25 metara matirao Ter Stegena.

Taj pogodak kao da je naljutio Nijemce pa su tako izabranici Joachima Lowa do kraja utakmice zabili šest komada. Tri gola djelo su bivšeg topnika Sergea Gnabrya, dva je nadodao Goretzka, da bi se u nadoknadi vremena u listu strijelaca upisao i Brandt.

Za kraj izdvajamo i Sloveniju čiji je izbornik bivši trener Rijeke Matjaž Kek. Naši susjedi izgubili su na neugodnom gostovanju kod Poljske, a utakmica je završila rezultatom 3:2. Ne treba ni govorit da je jedan od pogodaka zabio Lewandowski, a u listu strijelaca kod Poljaka upisali su se još i Szymanski i Goralski. Kod Slovenaca precizni su bili Matavž i Iličić, a prema popularnoj aplikaciji sofascore jedan od najgorih kod gostiju bio je Dinamov bek Petar Stojanović.