0

PSG na krilima Angela uzeo sedmi Superkup u nizu (VIDEO)

03.08.2019 16:39 | Germanijak

Potpuna dominacija Parižana za potvrdu dominacije u francuskom nogometu.

PSG je u kineskom Shenzenu pobjedom protiv Rennesa od 2:1 osvojio sedmi francuski Superkup zaredom.

Parižani su dominirali od samog početka utakmice, nametnuvši svoj stil igre te stalnim pritiskom terorizirali obranu Rennesa. U 12. minuti Kehrer je sjajno ispratio centaršut, no njegov udarac glavom završava na vratnici Koubekovog gola. Međutim, samo minutu poslije šok za Parižane. Sarabia i Kehrer su lošim reakcijama u obrani predali loptu Grenieru, koji iz prve prebacuje stranu na Bourigeauda, a krilo Rennesa preciznim centaršutom pogađa natrčalog Hunoua, koji sa par metara laganim dodirom matira nemoćnog Aerolu za 1:0.

Nakon pogotka, PSG nastavlja s presingom te redaju priliku za prilikom, no Mbappev i Cavani nisu bili dovoljno koncentrirani te se na odmor otišlo sa prednošću Rennesa 1:0.

Na početku drugog dijela smo gledali presliku prvog poluvremena. PSG je kontrolirao igru, a Rennes je pokušavao sačuvati stečenu prednost te se bazirao na protunapade. No, već u 57. minuti Parižani preko Mbappea anuliraju prednost Rennesa. PSG je kombinirao na sredini terena, lopta dolazi do Marquinos, koji vidi utrčavanje Sarabrije te ga upošljava kirurški preciznim pasom, a Španjolac iz prve ostavlja loptu Mbappeu, koji loptu sprema u praznu mrežu za 1:1.

Rennes se nakon izjednačujućeg gola potpuno izgubio s terena, treneru Stephanu se osvetilo prerano zatvaranje utakmice. U 61. minuti Angel Di Maria ulazi na teren umjesto Herrere, što se pokazalo kao pun pogodak trenera Tuchela. Argentinac je u 73. minuti fantastično pogodio iz slobodnjaka sa 20-tak metara pogodivši desne rašlje nemoćnog Koubeka za preokret Parižana.

U samom smiraju utakmice Rennes je imao sjajnu priliku za poravnanje rezultata, no Camavinga nije dobro stisnuo povratnu loptu, već je pucao visoko preko gola i Parižani su mogli početi sa slavljem.