0

Promašio penal protiv PSG-a pa ga izbacili iz momčadi

09.11.2019 09:09 | Germanijak/I.M.

Je li ovo zaslužena kazna?

U dvoboju 4. kola grupne faze Lige prvaka, PSG je na domaćem terenu jedva pobijedio Club Brugge s 1:0. Pogodak odluke djelo je Maura Icardija u 22. minuti, no kada gledamo kompletnu utakmicu, možemo mirne duše tvrditi kako je belgijski sastav bio ravnopravan skupoj arapsko-francuskoj igrački, ako ne i bolji.

Dobru igru mogli su materijalizirati u drugom poluvremenu, točnije u 76. minuti kada im je dosuđen kazneni udarac. Izborio ga je Mbaye Diagne, 28-godišnji senegalski napadač, koji se ujedno htio proslaviti te je preuzeo odgovornost za izvođenje penala i - promašio!

Keylor Navas lakoćom je obranio njegov udarac, a to je bio samo jedan od problema za Diagnea.

Naime, prvi izvođač penala u Bruggeu je Hans Vanaken, veznjak i reprezentativac Belgije. Kada mu Diagne nije dozvolio da izvede kazneni udarac, a potom ga i promašio, trener Philippe Clement potpuno je pobijesnio. To je rezultiralo žestokom kaznom od strane Clementa, bivšeg reprezentativca Belgije (38 nastupa). Diagne je izbačen iz prve momčadi, a čeka ga i dodatna kazna.

"Neće ga biti u izboru za narednu prvenstvenu utakmicu protiv Antwerpa u nedjelju. U narednim tjednima ili čak mjesecima odlučit ću o njegovom povratku u momčad. Očekuje ga i teška financijska kazna", odlučan je Clement.