0

Poznati svi sudionici četvrtfinala kupa, Rijeka teško s Varaždinom

30.10.2019 21:35 | Germanijak/I.A.S.

Odigrana je osmina finala hrvatskog kupa.

Odigrana je i posljednje utakmica osmine finala u kojoj je Rijeka uspjela stići do pobjede protiv Varaždina. Konačni rezultat bio je 1:2, a strijelci pogodaka bili su Mamić (47') i Gorgon (54') kod Riječana, dok je kod domaćina precizan bio Vuk (83').

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, ali je Rijeka bila ta koja je kontrolirala tijek susreta. Utakmica u prvih 45 minuta nije bila pretjerano zanimljiva, a prvu pravu priliku vidjeli smo u samom otvaranju drugog poluvremena kada je Rijeka stigla do vodstva.

Igrala se 47. minuta, Murić se našao u dobroj prilici ali je loše zahvatio loptu. Na njegovu sreću sve je pratio Mamić koji je došao iz drugog plana i zabio lijep pogodak za vodstvo gostiju.

Odmah u sljedećoj pravoj prilici Rijeka povećava svoje vodstvo. Puljić je lijepo utrčao u prazan prostor, prihvatio dubinsku loptu svojeg veznjaka nakon čega gađa stativu, ali na odbijenu loptu dolazi Gorgon koji zabija za 0:2 vodstvo Rijeke.

U nastavku utakmice Varaždin se malo stabilizirao, a utješni pogodak zabio je Vuk u 83. minuti.

Do kraja utakmice domaći sastav pokušao je doći do pogotka koji bi im donio produžetak, ali situacija na semaforu nije se mijenjala pa je Rijeka stigla do pobjede koja ih vodi u četvrtfinale kupa.