0

Počeo Euro: Island bolji od Švedske, Bjelorusija od Austrije

12.01.2018 20:10 | Germanijak

Odigrane su prve dvije utakmice na Europskom prvenstvu u rukometu.

Island i Švedska su otvorili natjecanje u 'našoj' grupi A. U splitskoj Spaladium Areni Islanđani su upisali prve bodove i to na prilično nestvaran način. Odigrao je Island sjajno prvo poluvrijeme u kojem je imao i 10 pogodaka prednosti, a na odmor se nakon 30 minuta otišlo s rezultatom 15:8.

U prvih 10 minuta drugog poluvremena Islanđani su obranili prednost, ali su onda Šveđani postigli šest pogodaka zaredom i došli na 18:22. Island se ipak uspio obraniti, a iako u posljednje tri minuta nije zabio niti jedan gol, ipak je na kraju upisao pobjedu 26:24.

Najefikasniji u redovima Islanda je bio Gudmundsson sa 7 golova, a Gunnarson i Karason su dodali po 5. Kod Švedske najbolji Gottfridsson sa 6 golova te Jeppson koji je postigao 4 gola.

U grupi B, koja se igra u Poreču, Bjelorusija je upisala minimalnu pobjedu protiv Austrije. Kulesh je postigao 7, a Pukhouski 5 za Bjelorusiju, a Bilyk 8 za Austriju.