0

Petra Martić stigla do drugog kola US Opena

26.08.2019 19:16 | Germanijak/I.A.S.

Za pobjedu su joj ipak bila potrebna tri seta...

Petra Martić plasirala se u drugo kolo US Opena. U prvom kolu bolja je bila od slovenske tenisačice Tamare Zidanšek, a rezultat u setovima bio je 2:1

Hrvatska tenisačica bolje je otvorila meč te je slavila u prvom setu rezultatom 6:4. Ključni poeni odigrali su se pri rezultatu 4:4 i servisu Slovenke kada je Petra uzela break a kasnije rutinski osvojila prvi set – 6:4

Odmah na otvaranju drugog seta Zidanšek gubi svoj servis. Kada se činilo da će Martić stići do glatke pobjede Slovenka osvaja četiri gema u nizu pa je tako stigla do poravnanja – 4:6

Ipak, Petra se nije dala te je u trećem setu povela sa 4:0. Nakon toga Slovenka uspijeva osvojiti jedan gem nakon čega 22. tenisačica svijeta više nije imala milosti te je dvama odličnim gemovima zaključila susret svojom pobjedom – 6:1

Bio je ovo drugi međusobni ogled ove dvije tenisačice i druga pobjeda Petre Martić, a u sljedećem kolu 28-godišnjakinja će igrati protiv rumunjske kvalifikantice Ane Bogdan.

(foto:Reuters)