0

Petra Martić pobjedom nad Collins stigla do drugog tjedna Wimbledona

05.07.2019 18:44 | Germanijak/I.A.S.

Hrvatska tenisačica opravdala je ulogu favorita u današnjem meču.

Bravo Petra! Hrvatska tenisačica Petra Martić svladala je svoju današnju protivnicu Amerikanku D.R. Collins te se sa 2-1 u setovima plasirala u osminu finala Wimbledona.

Meč je počeo fantastično za našu tenisačicu koja je odmah u prvom gemu oduzela servis Amerikanki, a nakon toga se igralo gem za gemom do kraja seta što bi značilo da je Petra osvojila prvi set rezultatom 6-4.

U drugom setu sve je bilo dobro do šestog gema kada naša tenisačica gubi svoj servis. Amerikanka je povela sa 4-2 i do kraja seta zadržala tu prednost pa je tako drugi set otišao na stranu 34. igračice svijeta 4-6.

U trećem setu Petra je odmah na početku izgubila svoj servis, ali je pri rezultatu 2-1 i servisu Amerikanke oduzela stigla do izjednačenja kada joj je oduzela servis.

Igralo se gem za gemom sve do rezultata 5-4 za hrvatsku predstavnicu, ali je ona Amerikanka iznimno loše reagirala te je naša tenisačica uspjela oduzeti njezin servis što bi u konačnici značilo da je stigla i do pobjede.

Osmina finala na rasporedu je u ponedjeljak, a naša će tenisačica igrati protiv Ukrajinke Eline Svitoline, koja je do sada izbacila Gavrilovu, Gasparyan (predaja) i Sakkari.

Petra je ovim rezultatom izjednačila svoj najbolji plasman na ovom Grand Slamu, a mi joj želimo da u ponedjeljak ostvari novi najbolji rezultat i plasira se među osam najboljih.

(foto:Reuters)