0

Osijek fantastičnim preokretom slavio protiv Rijeke

03.11.2019 19:26 | Germanijak

Rijeka prokockala veliku prednost te prosula bodove.

Odigrana je utakmica 14. kola Prve HNL u kojoj je Osijek preokrenuo Rijeku i slavio rezultatom 3:2.

Rijeka je potpuno dominirala u prvom dijelu, redale su se prilike pred vratima Ivušića. No, za prvi gol smo trebali čekati do 37. minute. Šutalo je bio neoprezan ne središtu terena te je izgubio loptu, Halilović je sjajno iskoristio poklon te izbacio Lončara, koji još ljepše pronalazi Lončara za 0:1.

Nakon pogotka se budi domaćin, Pilj je u 40. minuti sjajno prošao i pronašao Marića, koji tuče iz okreta, ali Prskalo još bolje brani. Samo minutu poslije Igor Silva fenomenalno puca s ruba kaznenog prostora, ali lopta završava na vratnici.

Nakon tih prilika uslijedilo je staro nepisano nogometno pravilo, tko ne zabije, primi, Rijeka je u 45. minuti zaradila korner, što je iskoristio Župarić sjajnim skokom za 0:2.

Osijek je drugo poluvrijeme podigao razinu igre i postao bolja momčad na terenu. Redali su domaći prilike pred vratima Prskala, ali je Rijeka uspijevala obraniti svoja vrata. No, u 65. minuti Osijek dolazi do smanjena rezultata. Mbakogua je opalio s ruba kaznenog prostora, ali je to uradio dosta loše, no Mirko Marić je osjetio situaciju te još jednom pokazao izvrstan osjećaj za prostor i matirao gostujućeg vratar.

Pokušao je trener gostiju nakon gola izmjenama vratiti svoju momčad u igru, ali Osijek je nastavio dominirati. U 79. minuti Gradski vrt je eruptirao. Talys je ubacio sa lijeve strane i pogodio usamljenog Lopu, koji sjajno glavom posprema loptu od grede u gol.

Osijek je nastavio tražiti gol za pobjedu protiv grogirane Rijeke, a on se dogodio u 87. minuti. Domaći su izveli korner iz kojeg je nastala potpuna gužva u kaznenom prostoru, a najbolje se snašao Žaper i pogodio za totalni preokret domaćih i velika tri boda.