0

Ono kad se igraš nogometa: Niksi Vlašić ponovno strijelac, CSKA uvjerljiv

04.07.2020 21:39 | Germanijak/I.A.S.

Nastavljaju se izvrsne igre hrvatskog reprezentativca i budućeg nositelja Vatrenih.

Danas je u ruskoj Premijer ligi na rasporedu bilo pet utakmica, a jedna od njih bila je ona između Akhmat Groznyja i CSKA Moskve. Gosti su slavili rezultatom 0:4, a drugi pogodak na utakmici djelo je Nikole Vlašića (62').

U prvih 45 minuta pogodaka nije bilo, a crnu rupu domaćina gosti su iskoristili u periodu od 61. do 65. minute kada su im zabili čak tri pogotka.

Prvi je zabio Chalov u 61. minuti, a svega minutu nakon toga CSKA je povećao svoju prednost preko Nikole Vlašića. Gosti su „punom parom“ napadali domaćina, prvi pokušaj obranio je Gorodov, ali je na odbijenoj lopti najbrži bio Vlašić koji se prvo varkom riješio svojeg čuvara i nakon toga jako lijepo poentirao.

Do kraja utakmice gosti su zabili još dva pogotka. Prvo je u 65. minuti za 0:3 precizan bio Sigurdsson, da bi konačnih 0:4 autogolom postavio gostujući branič Semenov.

Dodajemo za kraj kako je Vlašić odradio svih 90 minuta kod gostiju, baš kao i Nižić kod domaćina, a u današnjoj utakmici nije sudjelovao Bistrović koji je odrađivao suspenziju zbog žutih kartona.

CSKA je trenutno 5. momčad ruskog prvenstva, ali im trećeplasirani Krasnodar bježi svega tri boda pa tako do kraja sezone očekujemo veliku borbu za mjesta koje vode u Ligu prvaka.

(foto: Reuters – DAVID W CERNY)