0

Odlična partija Bojana, Bucksi bolji od Clippersa bez Leonarda

07.11.2019 08:26 | Germanijak

Dva naša igrača bila su na parketu.

Svjedočili smo sadržajnoj noći u NBA ligi. Momčadi naših igrača upisale su dvije pobjede uz poraz.

Utah Jazz svladala je na domaćem terenu Philadelphia 76erse sa 106:104, a Bojan Bogdanović zabio je 20 koševa uz šut iz igre 9/18, a tome je dodao šest skokova i pet asistencija. Zabio je važnu tricu na 1:51 do kraja u trenucima kada se Phila približila na samo 105:103, te pomogao svojoj ekipi u nastojanju da upiše tešku i vrijednu pobjedu.

Najefikasniji u redovima domaćina bio ej Donovan Mitchell s 24 koša, čemu je dodao pet asistencija i osam skokova. Joel Embiid vratio se nakon kazne od dvije utakmice radi okršaja na terenu s Karl-Anthonyjem Townsom i ubilježio dobre brojke. Za 36 minuta na terenu postigao je 27 poena u 16 skokova, tri asistencije i dvije blokade, a jako je dobar bio i Josh Richardson s 24 koša uz šut iz igre 8/13.

Milwaukee Bucksi svladali su Los Angeles Cilpperse u Staples Centru rezultatom 129:124. Prvi put u sezoni momčad Doc Riversa će odigrati back-to-back utakmice, a ovu je Kawhi Leonard pošteđen. Dragan Bender opet nije igrao.

Vodili su Jeleni dosta uvjerljivo skoro cijelu drugu i dobar dio treće trećine, da bi se Clippersi sredinom treće vratili, no svaki put kad bi priprijetili, ukazao se Giannis Antetekounmpo. On je ujedno bio i najefikasniji s 38 poena, 16 skokova i devet dodavanja, čime je došao na rub triple-double učinka. George Hill je s klupe dodao 24, a odličan je bio i eric Bledsoe s 20.

Kod domaćina utakmicu karijere po pitanju koševa odigrao je Montrezl Harrel, i ubacio čak 34 koša uz 13 skokova i pet asistencija. Isti košgeterski učinak imao je Lou Williams koji je ovom prilikom utakmicu počeo u startnoj petrci. Ivica Zubac je utakmicu počeo s klupe i za devet minuta upisao osam poena uz četiri skoka.