0

Nova pobjeda: Hrvatski košarkaši u Opatiji slavili protiv Slovenije

12.08.2017 20:22 | Germanijak

Još jedna pobjeda na pripremama za Eurobasket…

U pripremnoj utakmici za Eurobasket hrvatska košarkaška reprezentacija pobijedila je Sloveniju u Opatiji s 85:81 (19:25, 27:20, 21:18, 18:18).

Slovenija je bolje otvorila utakmicu – serijom 7:0 – i držala je vodstvo tijekom cijelog prvog poluvremena. Točnije, do posljednjih sekundi druge četvrtine, kada je Hrvatska povela 46:45. Bilo je to prvo vodstvo hrvatskih košarkaša na utakmici i rezultat s kojim se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Dariju Šariću, našem uvjerljivo najboljem igraču u prve dvije četvrtine, priključio se, pogodivši nekoliko trica, na napadačkom dijelu parketa i Bojan Bogdanović. U posljednje dvije minute Hrvatska je ušla s rezultatom 77:78. Prvo je Šarić pogodio šut za 79:78, a nakon uspješne obrane preko cijelog terena asistirao Žoriću za 81:79. Nakon još jedne uspješne obrane Šarić je preko Luke Dončića zabio za 83:78, ali je u idućem posjedu Dončić tricom smanjio na 83:81. U idućem posjedu Šarić je izgubio loptu, a Slovenci su zatim promašili dva šuta nakon skoka u napadu koja su utakmicu mogla odvesti u produžetak. Tri sekunde prije kraja lopta je ponovno završila u rukama Šarića na kojemu je napravljen i faul i koji je nakon toga pogodio oba slobodna bacanja za konačnih 85:81.

Šarić je utakmicu završio sa 25 poena, 15 skokova i šest asistencija, Bogdanović je ubacio 23 poena, dok je kod Slovenaca najefikasniji bio Dončić s 27 poena, čemu je dodao i sedam skokova.