0

Ništa od polufinala US Opena: Benčić zaustavila Vekić u dva seta

04.09.2019 19:51 | Germanijak

Hrvatska tenisačica nije se oporavila od propuštene prilike u prvom setu.

Hrvatska tenisačica Donna Vekić zaustavljena je u četvrtfinalu US Opena od 12. igračice svijeta Belinde Benčić 7:6(5), 6:3.

Prvi set nalikovao je više na muški, nego na ženski tenis jer su obje tenisačice zadržale prednost servisa do rezultata 4:4, a potom je Donna napravila prvi korak iskoristivši prvu i pokazat će se jedinu break priliku u meču te je oduzela servis Švicarki.

Nažalost, on ne znači ništa ne potvrdiš li ga vlastitim servisom, a hrvatska tenisačica nije izdržala i Belinda Benčić je izborila break priliku pri rezultatu 30:40 i vratila je izgubljeni servis. Obje tenisačice zadržale su svoje servise do kraja seta i prva dionica igre otišla je u 13. gem.

Nažalost, propuštena prilika na pri kraju prvog seta bila je preveliko psihološko breme za Vekić i 12. tenisačica dobila je prvi set sa 7:6(5).

Vekić se oporavila na pauzi i nastavila dobro servirati, ali što joj to vrijedi kad je Benčić bila bolja te je imala odgovor na sve što bi Donna poslala preko mreže. Hrvatska tenisačica držala se do rezultata 3:3, ali potom je Benčić digla u brzinu više i oduzela joj servis s četiri uzastopna poena. Sljedeći servis gem uvjeriljivo je dobila i potom potvrdila plasman među najbolje četiri tenisačice na zadnjem Grand Slamu sezone oduzevši Donni servis treći puta u meču za 6:3.

Bio im je ovo četvrti međusoban meč na WTA touru i treća pobjeda Švicarke, druga na tvrdoj podlozi, a Donna je svoju jedinu pobjedu protiv Benčić ostvarila na zemlji. Benčić u polufinalu ide na bolju iz ogleda Mertens i Andreescu.