0

Neće osvojiti Premiership, ali bi možda mogli Ligu prvaka? Leicester i dalje maksimalan, Portu preokret u Belgiji (VIDEO)

18.10.2016 22:50 | Germanijak

Leicesteru ne ide baš u Premiershipu, ali je zato bez poraza u Ligi prvaka.

Vjerojatno nitko nije očekivao da bi 'Lisice' mogle ponoviti prošlu sezonu i obraniti naslov engleskih prvaka, a da će sve ostati na 'one hit wonderu' pokazalo je i prvih 8 kola Premiershipa nakon kojih se Leicester nalazi na tek 13. mjestu. No, zato im sjajno ide u Ligi prvaka gdje su došli do treće pobjede i napravili veliki korak prema prolasku grupne faze natjecanja.

Nakon pobjeda protiv Club Bruggea i Porta, Leicester je večeras na svojem stadionu bio bolji od Kopenhagena. Jedini gol na utakmici zabio je Mahrez u 40. minuti koji je dobro pucao nakon što mu je Slimani glavom lijepo dodao jednu jako visoku loptu. Bio je to jedan od dva udarca Ranierijeve momčadi u okvir gostujućeg gola, a iako su Danci pružili dobru igru te imali nekoliko solidnih prilika, na kraju je ipak ostalo 1:0 za maksimalnih 9 bodova Leicestera.

U Bruggeu je došlo do preokreta nakon kojeg je pobjedu proslavio Portu. Zasluženu pobjedu, treba reći, jer su Portugalci bili nešto bolji protivnik u ogledu u kojem je domaćine u vodstvo doveo Vossen u 12. minuti. No, Porto je ipak uspio doći do tri boda. Prvo je Layun izjednačio 22 minute prije kraja utakmice da bi u sudačkoj nadoknadi pobjedu Portu s bijele točke donio Silva nakon kaznenog udarca kojeg je skrivio Claudemir.