0

Naldo bombetinom iz slobodnog udarca riješio Borussiju u derbiju (VIDEO)

15.04.2018 19:28 | Germanijak

Schalke je napravio velik korak ka izravnom plasmanu u Ligu prvaka.

Schalke je slavio protiv dortmundske Borussije 2:0 u Revierderbyju te je došao na korak od izravnog plasmana u Ligu prvaka. Plavi su trenutačno drugi na ljestvici s četiri boda više od pratitelja Bayera i Borussije.

Dan nije mogao biti bolji za navijače Schalkea. Nakon relativno mirnog prvog dijela, Schalke je sjajno otvorio drugo poluvrijeme i već u 50. minuti Konopljanka je zabio za vodstvo. Također, i za lijep jubilej, naime njegov gol bio je 2500. Schalkeov u Bundesligi.

Obrana Borussije neoprezno je prodala loptu na sredini terena, igrači Schalkea sjurili su se prema Burkiju te servirali loptu ukrajinskom napadaču kojemu nije bilo teško zabiti iz takve pozicije.

U 83. minuti Naldo je završio priču fantastičnom golčinom iz slobodnog udarca s 30-ak metara udaljenosti od gola. Brazilski branič uvijek je vrlo raspoložen dok igra protiv žuto-crnih, ovo mu je bio šesti u karijeri koji je zabio Borussiji.

Schalkeov golman Ralph Fahrman 12. put ove sezone zadržao je čistu mrežu i istaknuo kandidaturu za najboljeg bundesligaškog golmana u tekućoj godini. Njegov najveći protukandidat, Roman Burki iz Dortmunda, danas je primio dva komada i ostao je na 11 utakmica bez primljena gola.

Marko Pjaca ušao je u igru u 74. minuti umjesto strijelca prvog gola.

U posljednjoj utakmici 30. kola Bundeslige Werder i RB Leipzig odigrali su bez pobjednika 1:1.