0

Nakon 13 godina Barcelona poražena na Mestalli, ter Stegen prekinuo petogodišnji post

25.01.2020 18:04 | Germanijak/I.M.

Sjajna prezentacija domaćina.

Derbi dvoboj današnjeg programa 21. kola španjolske Primere igrao se na Mestalli, gdje je domaća Valencia pobijedila Barcelonu s 2:0 i time otvorila šansu Real Madridu da preuzme prvenstveno čelo. Prva je to prvenstvena pobjeda Šišmiša nad Kataloncima nakon gotovo 13 godina. Posljednji puta to im je za nogom pošlo u veljači 2007. godine.

Bila je to vrlo zanimljiva i dosta otvorena utakmica s obje strane, ali treba reći kako je Valencia zasluženo stigla do tri boda. Pred suparničkim su golom bili osjetno konkretniji i na kraju je Barcelona dobro i prošla samo s dva pogotka u mreži. Prvo poluvrijeme završeno je bez golova, a moglo je biti drugačije da je Maxi Gomez realizirao kazneni udarac. Točnije, obranio mu ga je Marc Andre ter Stegen, što mu je prva obrana penala otkako je stigao u Barcelonu 2014. godine. Uz to, nakon pet godina ovo je prvi puta da neki golman Blaugrane zaustavlja kazneni udarac u prvenstvu. Posljednji koji je to uspio je Claudio Bravo 2015. godine.

U drugom poluvremenu Valencia je zabila dva gola kojima su riješili pitanje pobjednika. U 48.minuti Maxi Gomez je pucao, lopta je okrznula Jordija Albu i odsjela pod prečkom. Pogodak se piše lijevom beku Barcelone, no Gomez se svakako iskupio za promašeni jedanaesterac.

Ako je i bilo ikakve dvojbe oko njegovog iskupljenja, nestale su u 77. minuti. Torres je povukao polukontru nakon izgubljene lopte Barcelone, dodao do Gomeza koji je s 15-ak metara iskosa krasno plasirao u donji lijevi kut za potvrdu pobjede.

Ovom pobjedom Valencia se probila na peto mjesto ljestvice s 34 boda, dok je Barca ostala na 43 boda, koliko ima i Real Madrid.