0

Nadal u sjajnom finalu pobijedio Medvedeva za 19. trofej Grand Slama

09.09.2019 08:37 | Germanijak

Rus je bio na korak do infarktnog povratka, no Španjolac je upisao četvrtu pobjedu na Grand Slamu.

Rafael Nadal je pobjedom protiv Medvedeva 7:5, 6:3, 5:7, 4:6, 6:4 osvojio svoj četvrti US Open, a 19. ukupno Grand Slam.

Španjolskom tenisaču ovo je bilo peto finale na američkom Grand Slamu, a ukupno je odigrao 27. u karijeri na najjačim turnirima te je s ukupnim brojem trofeja došao na samo jedan do rekordera Švicarca Rogera Federera.

Medvedev je dobro otvorio meč te je prvi došao do servis prednosti, no Rafa odmah u slijedećem gemu vraća rezultat u egal. Nadal je nakon breaka nastavio sjajno servirati, dok je napadao svaki početni udarac protivnika. Rus je bio u problemu prilikom svakog servisa, a Španjolac je dočekao novi break u 12 gemu te je uzeo prvi set 7:5.

Na početku drugog seta Medvedev je imao priliku uzeti prednost Nadalu, no Španjolac se spašava te ponovno preuzima igru i konstantno prijeti Rusu na njegovom početnom udarcu. U šestom gemu dočekuje svoju priliku te oduzima Medvedevu servis i sigurnim servisima uzima drugi set rezultatom 6:3 te dolazi u situaciju iz koje nikad u karijeri nije izgubio finale na Grand Slamu.

U petom gemu trećeg seta Španjolac ponovno oduzima servis protivniku te je sve vodilo tome da se bliži kraj meču s glatkom pobjedom Nadala, no Rus do kraja seta koristi dva loša servis gema Španjolca te okreće rezultat i uzima set s rezultatom 5:7.

Sjajan tenis gledali smo u četvrtom setu, u kojem su oba tenisača manje-više sigurno držala svoj servis, sve do 11. gema kad Medvedev koristi trenutak dekoncentracije Španjolca te mu oduzima servis za 4:6 te poravnavanje rezultata na 2:2 u setovima.

Na početku petog seta Rus dolazi do prilike za oduzimanje servisa protivnika, no Nadal spašava tri break lopte i ostavlja meč u egalu. Međutim, ono što je Rafi pošlo za rukom, nije Medvedevu te s dva loša servis gema zaredom dovodi Španjolca u pokazat će se nedostižnu prednost. Tračak nade za Medvedeva ukazao se u slijedećem gemu kad Rus vraća break, no do kraja je uspio samo obraniti dvije meč lopte i čestitati Nadalu na četvrtom naslovu najboljeg na posljednjem Grand slamu sezone.

Rafa je osim trofeja zaradio i rekordan iznos od 3.850.000 američkih dolara, dok se Rus utješio s 1,9 milijuna dolara. Nadal je ovim trijumfom ostao na drugom mjestu ATP ljestvice, no zaostatak za Đokovićem je smanjio na samo 640 bodova. Medvedev se s fantastičnom američkom turnejom i finalom US Opena probio na četvrto mjesto, čime je dostigao renking karijere.