0

Monstruozni Dončić nastavlja pomicati granice, solidne partije našeg trojca

19.11.2019 08:10 | Germanijak/M.N.

Zubac jedini do pobjede od naših košarkaša.

Utah Jazz je upisala drugi poraz zaredom, ovoga puta u Salt Lake Cityju bolji su bili Minnesota Timberwolvesi rezultatom 102:112. Jazzeri su bili u igri sve do zadnje dionice, no četiri i pol minute prije kraja gosti rade seriju 2:15 te se odvajaju na nedostižnu prednost. Goste su do trijumfa vodili Karl-Anthony Towns sa 29 koševa i 13 skokova te Jeff Teague s 21 ubačajem, dok je kod Jazzera najbolji bio Bojan Bogdanović sa 18 koševa i šest skokova.

Phoenix Suns su izgubili na svom parketu od Boston Celticsa rezultatom 85:99. Gosti su nakon nešto lošijeg ulaska u utakmicu, krajem prve četvrtine preuzeli vodstvo, da bi se do kraja poluvremena odlijepili na +15 te tu prednost održavali dio kraja susreta. Celticse je predvodio Jayson Tatum sa 26 koševa i 11 skokova, dok je za poraženu momčad najbolji bio Devin Booker s 20 koševa. Naš Dario Šarić odigrao je solidnu partiju te je za 29 minuta na parketu ostvario učinak od 9 koševa i 10 skokova.

Los Angeles Clippersi su na svom parketu iščupali pobjedu protiv Oklahoma City Thundera te slavili rezultatom 90:88. Domaćini su bolje otvorili susret i dobili prvu četvrtinu, no lošom završnicom druge dionice dopustili su gostima +5 na odmoru. Međutim, boljom trećom četvrtinom se vraćaju u egal, dok smo u posjednoj dionici gledali dramu. Thunder je koševima Paula 31 sekundu do kraja poveo dva razlike, no samo šest sekundi kasnije George tricom vraća domaćine u prednost, do kraja susreta gosti promašuju svoje šuteve, a George slobodnim bacanjem potvrđuje pobjedu 90:88. Kod domaćina najbolji su bili Paul George sa 18 koševa te naš Ivica Zubac sa 12 koševa i 10 skokova.

Dallas je u svojoj dvorani slavio protiv San Antonio Spursa rezultatom 117:110 uz još jednu monstruoznu partiju Luke Dončića. Slovenac je ponovno pomicao granice, sa 42 koša, 11 skokova i 12 asistencija postavio je svoj novi rekord te postao prvi igrač nakon LeBron Jamesa koji je ostvario triple-double s barem 40 koševa prije 21. godine.

"Kao da svakog dana otkrivam statistike za koje nisam znao. Sjajan je osjećaj dohvatiti ih", rekao je Dončić nakon utakmice.

New York Knicks – Cleveland Cavaliers 123:105

Brooklyn Nets – Indiana Pacers 86:115

Toronto Raptors – Charlotte Hornets 132:96

Chicago Bulls – Milwaukee Bucks 101:115

Houston Rockets – Portland Trail Blazers 132:108

Dallas Mavericks – San Antonio Spurs 117:110

Phoenix Suns – Boston Celtics 85:99

Utah Jazz – Minnesota Timberwolves 102:112