0

Monaco nastavio trpati i u Liga kupu, PSG rutinski u četvrtfinale

14.12.2016 22:57 | Germanijak

U osmini finala francuskog Liga kupa sigurne pobjede upisali su Paris Saint-Germain i Monaco, dok je Nice ispala iz daljnjeg natjecanja.

Monaco nastavlja sa golijadama. Ovaj put je u Liga kupu stradao Rennes pomalo nestvarnim rezultatom 7:0, a odličnom predstavom iskazao se 17-godišnji napadač Kylian Mbappe koji je postigao hat-trick, sjajno nadomjestivši Radamela Falcaa kojega je trener Jardim odlučio odmoriti na ovoj utakmici.

Osim mlade nade kluba iz kneževine, dobru partiju pružio je i njegov 20-godišnji suigrač Gabriel Boschilia koji je postigao dva pogotka. Jedan zgoditak je još postigao Jean u 83. minuti, a konačni rezultat postavio je igrač Rennesa, Cavare minutu kasnije autogolom. Hrvatski vratar Danijel Subašić je odigrao svih devedeset minuta na vratima monegaškog kluba i sačuvao mrežu netaknutom.

Paris Saint-Germain se lako obračunao sa Lilleom. Parižani su slavili 3:0 s dva pogotka Lucasa i jednim Jesea. Nice se odlučila koncentrirati na prvenstvo te u ovoj utakmici s Bordeauxom nije igrala u najjačem sastavu, pa su 'Žirondinci' tako slavili sa 3:2. Za domaće je Laborde zabio dva zgoditka uz jedan pogodak Plasila, dok je za iznenađenje prvenstva jedan zabio Plea, a tračak, ispostavilo se lažne nade, ostavio je Balotelli u 83. minuti golom iz jedanaesterca.

Francuska, Liga kup, osmina finala rezultati:

Monaco – Rennes 7:0 (Mbappe 11', 21', 62', Boschilia 35', 79', Jean 83'
PSG – Lille 3:0 (Lucas 43' – 11m, 57', Jese 69')
Bordeaux – Nice 3:2 (Plasil 14', Laborde 22', 55'/Plea 42', Balotelli 83' – 11m)
Saint Etienne – Nancy 0:1 (Dale 18' – 11m)