0

Mladi Teklić poništio Andrijaševića, zaslužena podjela bodova na Rujevici

15.09.2019 20:58 | Germanijak/I.A.S.

Za nama je još jedan izvrsni Jadranski derbi u kojem je svaka momčad bila bolja u jednom poluvremenu.

U posljednjoj utakmici 8. kola HNL-a snage su odmjerili Rijeka i Hajduk. Utakmica je završila rezultatom 1:1, a strijelci pogodaka bili su Andrijašević (31') kod domaćina i Teklić (79') kod gostujućeg sastava.

Gledali smo dva potpuno različita poluvremena, gdje je Rijeka bila puno bolja u prvih 45 minuta, odnosno Hajduk u drugih.

Prvi je od svih zaprijetio Andrijašević u četvrtoj minuti čiji udarac glavom nakon kornera Murića ide ravno u Posavca.

U 10. minuti Acosty upućuje jako nezgodan udarac nakon gužve u gostujućem 16-ercu, ali lopta ponovno odlazi pored gola.

U 18. minuti se javio i Hajduk. Tukao je i Jairo, ali njegov udarac od bloka odlazi u korner.

Dobar ubačaj Juranovića, ali u poslijednji trenutak ispred Jaira skače Capan i otklanja opasnost. Igrala se 27. minuta utakmice.

Par minuta nakon toga, točnije u 31. minuti, Rijeka dolazi u vodstvo. Izvrstan ubačaj Lončara, Andrijašević je na pravom mjestu i njegov izvrstan udarac glavom sa 15-ak metara od gola ide u mrežu Posavca. Rijeka je pogotkom Splićanina okrunila svoju bolju igru u prvih pola sata – 1:0

Igrala se 35. minuta kada je pobjegao Jakoliš koji s lijeve strane ubacuje loptu na drugu vratnicu. Tamo je bio kapetan gostiju Juranović, ali njegov udarac od bloka odlazi u korner. Bila je ovo dobra prilika za goste.

U 39. minuti nova velika prilika za Rijeku. Bila je to kontra domaćina, napali su goste u situaciji 3 na 2 te je Acosty sa desne strane pronašao Andrijaševića koji sa nekih 10-ak metara od gola tuče silovito, ali njegov pokušaj zaustavlja greda. Hajduk je imao puno sreće u ovoj situaciji.

Do kraja prvog poluvremena vidjeli smo još jednu dobru priliku Halilovića, ali se rezultat nije mijenjao pa se tako na predah otišlo sa minimalnim vodstvom domaćina.

U nastavku smo gledali neki potpuno drugi Hajduk.

U 53. minuti Hajduk je mogao do poravnanja. Odlična duinska lopta Bradarića za Jurića koji se prvo varkom riješio svog čuvara ali nakon toga loše puca. Morao je Jurić proslijediti loptu do Jakoliša koji je bio potpuno sam, ali se veznjak Hajduka odlučio sam završiti ovu akciju pa je tako rezultat na semaforu ostao isti kao i nakon prvih 45 minuta.

Nakon manjeg zatišja velika prilika za Rijeku. Halilović se sjurio u gostujući 16-era i iskosa uputio snažan prizemni udarac koji ide iza leđa Posavca, ali ga zaustavlja vratnica. Hajduk je u ovoj situaciji imao puno sreće.

Nakon manjeg zatišja velika prilika za Rijeku. Igrala se 67. minuta kada se Halilović sjurio u gostujući 16-era i iskosa uputio snažan prizemni udarac koji ide iza leđa Posavca, ali ga zaustavlja vratnica. Hajduk je u ovoj situaciji imao puno sreće.

U 69. prijeti Hajduk. Bradarićeva lopta za Juranovića, desni bek ju je dobro ubacio u kazneni prostor gdje se nalazi Jairo čiji pokušaj škaricama odlazi preko gola.

7108 gledatelja bilo je na današnjoj utakmici na Rujevici, a kada je sve upućivalo na to da će Rijeka doći do pobjede protiv velikog rivala, ukazao se mladi Tonio Teklić.

Izvrstan udarac mladog ofenzivnog veznjaka Hajduka sa preko 25 metara odlazi iza leđa Prskala. Potpuno zasluženo Hajduk se vraća u igru. Igrala se 79. minuta utakmice. – 1:1

Do kraja utakmice nije bilo istaknutijih prilika. Hajduk je držao inicijativu te je kontrolirao igru, ali je Rijeka imala istaknutije prilike preko Iglesiasa i jednog sretnog i umalo za Riječane spretnog slobodnog udarca Murića.

Dodajemo kako ste cijelu utakmicu mogli pratiti uživo putem tekstualnog prijenosa na Germanijaku:

Nakon osam kola Hajduk je vodeći u HNL-u sa 16 bodova, dok je Rijeka četvrta.

U sljedećem kolu Rijeka ide na teško gostovanje u Pulu protiv Istre 1961, dok Hajduk na domaćem terenu dočekuje Inter iz Zaprešića.

(foto:Pixsell)