0

Metlica Reala, Madriđani osigurali Final Four

23.04.2019 21:59 | Germanijak/I.A.S.

Vruća atmosfera O.A.C.A. arene nije bila dovoljna da bi se poremetili planovi neumoljivih Španjolaca.

Odlična utakmica u Ateni. Nakon tvrde borbe pobijedila je momčad Real Madrida koja je slavila u susretu protiv Panathinaikosa rezultatom 82:89. Real je u četvrtfinalnoj utakmici playoffa Eurolige pobijedio Panathinaikos ukupnim rezultatom 3:0 u seriji te je pomeo nekadašnje prvake iz Atene.

Prva četvrtina nije bila baš najsretnija za domaćina. Real Madrid krenuo je veoma dobro te su nakon prvih 10 minuta vodili sa rezultatom 23-18. Druga četvrtina bila je potpuna suprotnost. Domaćini su ulovili ritam, zabili 23 koša te limitirali Španjolce na svega 13 poena te su domaćini otišli na poluvrijeme sa vodstvom od 41-36.

Odličnu utakmicu gledali smo i u nastavku te su se Madriđani uspjeli vratiti u susret pobijedivši u trećoj četvrtini rezultatom 22-17 što je značilo da će obje ekipe u odlučujuću četvrtinu potpuno izjednačeni.

Probudio se Gustavo Ayon u drugom poluvremenu, te je ovaj Meksikanac zabio nekoliko iznimno bitnih koševa i zaključio susret sa 12 poena(od kojih 10 u posljednjoj četvrtini), 6 skokova i 4 asistencije

Anthony Randolph zabio je otvorenu tricu minutu i pedeset jednu sekundu prije kraja čime je Real Madrid otišao na 6 razlike. Facundo Campazzo odigrao je fantastično drugo poluvrijeme te je 64 sekunde prije kraja zabio još jednu tricu čime je Ral otišao na sedam koševa prednosti. Domaća ekipa djelovala je potpuno istrošeno dok su igrači Pabla Lasa smogli snage pobijediti Grke te su potpuno zasluženo osigurali svoje mjesto u Final Fouru.

Ostali su imuni na očekivano vatrenu atmosferu u O.A.C.A. areni igrači Real Madrida te Nick Calathes i ekipa morati sljedeće godine čekati priliku za veći iskorak. Kod domaćina treba izdvojiti upravo Calathesa koji je upisao 17 poena i 7 asistencija i Matta Lojeskog koji je utakmicu završio sa 16 poena i 3 asistencije.

Kod gostiju treba izdvojiti legendarnog Rudyja Fernadeza sa 16 poena, 3 skoka i jednom asistencijom te već ranije spomenutog Facunda Campazza koji je susret završio sa 16 poena, 10 asistencija i 3 skoka.

(foto:pixsell)