0

Marseille slavio autogolom Bradarićevog izravnog konkurenta u momčadi (VIDEO)

16.02.2020 23:08 | Germanijak/I.G.

Umjesto tri, ostali bez ijednog boda.

Derbi kola u Francuskoj igrali su Lillea i Marseille, gdje je domaćin imao gol prednosti, ali su gosti čak i uz promašen penal stigli do preokreta za konačan rezultat 3-0.

Poveli su domačini u 51. minuti golom glavnog napadača ove sezone, Victora Osimhena. Bamba je bio asistent, a Osimhen efektnim lobom dolazi do svog 13. gola u Ligue 1 ove sezone.

Potom je krenula ofenziva gostiju koji su prvo propustili realizirati jedanaesterac u 60. minuti. Točnije, vratar Maignan je pročitao namjeru Rongiera.

Međutim, samo šest minuta kasnije Marseille dolazi do poravnanja rezultata kada Reinildo Mandava - izravni konkurent za poziciju u udarnom sastavu hrvatskog mladog reprezentativca Domagoja Bradarića – zabija autogol.

Konačan preokret donosi Dario Benedetto tri minute kasnije.

Za razliku od rezerve Bradarića, Duje Ćaleta-Car je odigrao cijeli susret u dresu pobjedničke momčadi, zaradivši žuti karton.

U ranijim terminima odigrano je tri utakmice. Vjerojatno najveće razočaranje ove sezone Lyon, odigrao je tek 1:1 sa Strasbourgom. Domaćina, koji će duže vremena biti bez Memphisa Depaya, je doveo u vodstvo Bertrand Traore u 27. minuti. Izjednačenje je stiglo u 42. golom Malijca Kevina Zohija. Taj je rezultat ostao na semaforu do kraja.

U ljepotici dana Brest je golovima Lasnea u 20., Charboniera u 38. i Cardone u 43. dočekao poluvrijeme s tri gola prednosti nad St. Etienneom. Do kraja su gosti ublažili poraz golovima Bouange u 54. i Dionyja u 69., te je rezultatom 3:2 okončan dvoboj.

Reims je minimalno svladao ove godine odlični Rennes s 1:0. Jedini strijelac bio je El Bilal Toure iz jedanaesterca, a gosti će unatoč ovom porazu i nakon 25. kola ostati u zoni Lige prvaka.