0

Mađarska pobjedom preuzela vodstvo, Italija okrenula protiv BiH

11.06.2019 23:03 | Germanijak/I.M.

Odigrano je 13 utakmica u kvalifikacijama.

U današnjim kvalifikacijskim utakmicama za europsko prvenstvo vidjeli smo 13 utakmica. Za početak izdvajamo dvoboje iz naše grupe.

Već smo pisali o pobjedi Slovačke protiv Azerbajdžana, a osim toga nije nam odgovarao niti rezultat iz Budimpešte. Mađarska je bila bolja od walesa, a presudio je kasni pogodak Patkaija u 80. minuti. To znači da će Dalićevi izabranici rujanske utakmice dočekati tek na trećem mjestu. Naši sjeverni susjedi predvode ljestvicu s devet bodovas, Hrvatska i Slovačka imaju po šest, dok je Wales s dva poraza pao na tek četvrto mjesto. Posljednji u grupi je Azerbajdžan koji nema nijedan bod uz 3:10 gol razliku.

Bosna i Hercegovina imala je sjajnu situaciju usred Torina. Momci koje vodi Robert Prosinečki vodili su na poluvremenu golom Džeke uz prethodnu fantastičnu akciju Bešića i Višće, ali preokret donosi Insigne fenomenalnim volejem s 18 metara te Verratti četiri minute prije kraja. BiH doista može žaliti što je ostala bez boda, pa i pobjede, jer su tijekom utakmice u najmanju ruku bili ravnopravni. Iz ove grupe izdvajamo i šokantan domaći poraz Grčke od Armenije, završilo je 3:2 za goste.

Rekordnu pobjedu večeri ostvarila je Njemačka koja je deklasirala Estoniju s 8:0, a pobjedama su se vratili Francuzi. Svjetski prvaci slavili su kod Andore s 4:0.

Kazahstan – San Marino 4:0
Azerbajdžan – Slovačka 1:5
Albanija – Moldavija 2:0
Andora – Francuska 0:4
Belgija – Škotska 3:0
Bjelorusija – Sjeverna Irska 0:1
Grčka – Armenija 2:3
Island – Turska 2:1