0

Lokosi slomili Inter u 89. minuti, Varaždinova četvrta pobjeda u posljednjih pet utakmica (VIDEO)

04.07.2020 22:57 | Germanijak/I.A.S.

Dobre predstave domaćina

Odigrane su i posljednje dvije utakmice na današnjem rasporedu u HNL-u.

Nakon odlične utakmice u Puli u kojoj su Istra 1961 i Gorica podijelili bodove (2:2), u kasnijem terminu na teren su izašli igrači Lokomotive i Intera, odnosno Varaždina i Slaven Belupa.

Lokosi su u konačnici slavili rezultatom 3:1, dok je Varaždin na domaćem terenu upisao minimalnu pobjedu 1:0.

Utakmica Lokomotive i Intera bila je nešto „zanimljivija“ budući da se Lokosi do kraja sezone nastoje izboriti drugo mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka, dok je pred Interom „nemoguća misija“ u kojoj je jedan, jedini i glavni cilj taj da sezonu ne završe na posljednjem mjestu.

Prvi su zaprijetili domaćini u 13. minuti preko Uzunija, ali pravovremen u bloku bio je Van Bruggen.

U 24. minuti – poveli su gosti.

Komnen Andrić je primio loptu, napravio je korak dva i s 18 metara je prekrasno pogodio u rašlje. Ipak, sudac Kulušić je poništio gol zbog zaleđa, a onda je njegovu odluku potvrdio i VAR.

Šest minuta nakon nesuđenog vodstva gostiju, poveli su domaćini. Marković je snažno tukao, a njegov udarac nije uspio obraniti Matković pa tako Tomićevi izabranici vode nakon točno pola sata igre. – 1:0

Do kraja prvih 45 minuta pogodaka više nije bilo pa se tako na predah otišlo s minimalnim vodstvom domaćeg sastava.

U nastavku, gosti brzo stižu do poravnanja.

Mitrović je sjajno prošao po desnoj stran, lijepo zavrnuo loptu u peterac, a tamo dobro reagira Mamut koji efektno zabija za 1:1

U 60. minuti je VAR poništio pogodak Tolića, a minutu nakon toga zaprijetili su gosti nakon što je ponovno sjajan u solo prodoru bio Mitrović, ali Mamut ovog puta nije bio dovoljno koncentriran.

Tempo utakmice je malo pao u nastavku, a jedino vrijedno spomena dogodilo se u 67. minuti kada su Lokosi tražili kazneni udarac i u 77. minuti kada je jako dobru priliku promašio Komnen Andrić.

Ipak, u 89. minuti, Lokosi dolaze do vodstva i sva tri boda. Tolić je realizirao kazneni udarac poslavši loptu u jednu, a vratara Matkovića u drugu stanu – 2:1

U sudačkoj nadoknadi domaćin je dodatno potvrdio svoju pobjedu. Kastrati je ubacio s desne strame, Uzuni kratko spustio za Jakića koji rutinski pogađa kraj nemoćnog Matkovića – 3:1

S ovom pobjedom Lokosi su zadržali drugo mjesto, dok je Inter i dalje „zalijepljen“ za dno tablice.

Dodajemo za kraj kako je u drugoj utakmici u ovom kasnijem terminu Varaždin slavio protiv Slaven Belupa s minimalnih 1:0, a pogodak vrijedan tri boda zabio je Drožđek u 70. minuti iz kaznenog udarca.

(foto: Igor Soban/PIXSELL)