0

Liverpool slomio Salzburg, Salah se ispromašivao pa poentirao iz mrtvog kuta (VIDEO)

10.12.2019 20:43 | Germanijak

Situacija je jasna u grupi europskih prvaka.

Grupa E dobila Lige prvaka dobila je tu privilegiju da prva sazna epilog ovogodišnjeg izdanja, s obzirom da su u ranijem terminu odigrane obje zadnje utakmice.

Liverpool je kao gost bio bolji od Red Bull Salzburga, a utakmica je završila rezultatom 0:2.

Počelo je s vatrometom pred oba gola, i pravo je čudo da je prvo poluvrijeme završilo bez golova. Prvih 45 minuta je Mo Salah zapucao dvije odlične šanse. Prva je došla već u petoj minuti kada je vratar Salzburga Stanković intervenirao i spasio svoj sastav ranog deficita.

24. minuta donosi odličnu priliku jednog od najtraženijih napadača Europe Halanda, no Becker je ovaj put osigurao očuvanje rezultata 0:0.

Pet minuta kasnije, u 29., Naby Keita priređue mrtvu priliku Salahu, no Egipćanin kao da je zaboravio leće u na lavabou hotelske sobe. Iz situacije koja teško da za njega može biti idealnija ne uspijeva pogoditi niti okvir gola.

Drugo je poluvrijeme počelo s još više uzbuđenja. 48. je minuta, Salah dobija još jedan nevjerojatno dobar pas Sadija Manea, no Egipćanin puca preko gola, i upropaštava još jeda zicer.

Već u 50. minuti opet Salah. I još jedan lopta kojom je mogao načeti Stankovića, probao ga je zaobići, no Bijeljinac na golu domaćina rukom uspijeva osujetiti taj pokušaj driblinga.

Nisu se živci stiogli ni smiriti, na drugoj je strani u još jednoj stopostotnoj šansi Haland, no iz situacije blago iskosa puca kraj vratnice.

No u 57. minuti pogodak. Mane je opet uradio nered po svojoj lijevoj strani, riješio se jednog braniča, potkopao loptu pored istrčalog Stankovića, a loptu u mrežu bez golmana ispred nje skrenuo Keita.

Odmah potom je 0:2. Kamerunac Onguene radi grešku prilikom dodira lopte glavom, kada vjerojatno ni sam nije znao što je htio. Salah taj poklon koristi, zaobilazi Stankovića i desnom nogom skoro iz mrtvog kuta zabija za povećanje vodstva i donekle se iskupljuje za sve promašaje do ovog trenutka utakmice.

Do kraja utakmice viđeno je još nekolicina prilika i poluprilika, no do promjene rezultata nije došlo. Najbolju je imao Sadio Mane u 89. minuti.

Napoliju je Salzburg bio glavni konkurent za drugo mjesto koje vodi u nokaut fazu Lige prvaka. I rano su naplatili svoj furiozan start u utakmici protiv ''fenjeraša'' Genka u kojoj su slavili s 4:0.

Treća je minuta, gosti iz Belgije su usred izgradnje napada, lopta je vraćena vrataru Vandevoordtu. U sekundi su se pojavila dva igrača Napolitanaca kao gladne hijene i napali gostujućeg čuvara mreže, što je ovoga poprilično zbunilo, te radi krucijalnu grešku, gubi loptu, te Poljak Arkadiusz Milik zabija za rano vodstvo 1:0. U ovoj su akciji Ancelottijevi igrači prikazali razinu htjenja i motivacije dijametralno suprotnu od one u ligaškom srazu s Udineseom ovog vikenda.

Napolitanci su odlučni u tome da u ovoj utakmici ništa ne prepuste slučaju. U 26. minuti brazilski stoper Allan šalje dugu loptu kojom je probio cijeli vezni red Genka, loptu je primio Giovanni Di Lorenzo na desnoj strani, te oštro nadomak peterca pronašao natrčalog Poljaka Milika koji još jednom poentira i podebljava vodstvo.

38. minuta i već je 3:0 za Napoli, ili za Milika – kako se uzme. Allan opet daje odličnu loptu, i to u zicer za izdanak Realove škole Callejona, a njega ruši mladi golman gostiju koji ovu noć neće pamtiti po dobrome. Renomirani turski sudac Čakir nije imao izbora nego da svira najstrožu kaznu. Nju realizira, a ujedno kompletira svoj hattrick Arkadiusz Milik.

4:0 došlo je u 75. minuti, također s bijele točke. Precizan je ovaj puta bio Dries Mertens, nakon što je jedanaesterac iznudio, točnije isprovocirao igranje rukom protivničkog braniča, još jednom Callejon.

Natjecanje u nokaut fazi na u veljači nastavit će Liverpool i Napoli, pošto su zauzeli prva dva mjesta s 13, odnosno 12 bodova. Red Bull Salzburg treći je sa sedam bodova i pridružit će se konkurenciji u Europskoh ligi, dok se Genk u potpunosti okreće obvezama na domaćem planu, s obzirom da je zauzeo uvjerljivo zadnje mjesto samo s jednim bodom.