Leipzig do nova tri boda u Kölnu uz Olmov prvijenac (VIDEO)

01.06.2020 22:25 | Germanijak/V.R.

Dominacija gostiju se nastavlja.

RB Leipzig je kao gost svladao Köln u utakmici koja je završila rezultatom 2:4.

Dani Olmo opet je započeo u prvih 11. Nakon što je porazgovarao s mladim trenerom Nagelsmannom, standardan je u početnoj postavi. Mladi strateg je, prema vlastitim riječima, veoma cijenio želju bivšeg dinamovca za igrom, te je takav stav nagradio ovakvim statusom. Osim toga, iako je loša vijest za njegovu momčad, sigurno je da mu u prilog ide ozljeda Yousefa Poulsena.

Köln je rano doveo goste u probleme. Prekinut je jedan napad Leipoziga na sredini terena, a igrači domaćina prebacili su napad na desnu stranu. Nakon što su izgradili lijep napad koji je razultirao vratnicom skoro iz ''mrtvog'' kuta, lopta se odbila do Jhona Cordobe, koji iz teške pozicije zabija za 1:0 u sedmoj minuti. Kolumbijac je u fenomenalnoj formi od povratka Bundeslige na travnjake.

Srećom po Nagelsmanna, njegovi igrači prilično brzo izjednačuju. Odlični Dayot Upamecano, jedan od najtraženijih braniča Europe, iznimni jak i na lopti, daje lijevo za jedno od ovosezonskih otkrića Leipziga pristiglog iz Manchester Cityja, Angelina, koji daje idealan centaršut u kazneni prostor za Patricka Schicka. Čeh odličnim skokom svladava i svog čuvara i protivničkog vratara, te izjednačuje na 1:1 u 20. minuti.

U 38. minuti Leipzig je poveo. Jednu je loptu lijepo na sredini veznog reda primio Austrijanac Konrad Laimer, fino podvalio krz samo srce obrane domaćina, a Christopher Nkunku koji se našao oči u oči s Timom Hornom, prebacuje domaćeg golmana i hladnokrvno postavlja 1:2.

Odlična utakmica nastavila se i u drugom poluvrijeme. Nakon što je ulovio loptu, vratar Gulacsi izbija loptu na protivničku polovicu. Timo Werner izmakao je pozornosti cijele domaćinske momčadi, krenuo trk sa svoje polovice te se zaleđe nije ni razmatralo, a nakon što je izbio sâm pred Tima Horna, rutinski je plasirao loptu kraj njega za 1:3 u 50. minuti.

No novi gol dolazi već u 55. minuti. Jednu naizgled izgubljenu loptu primio je Anthony Modeste, kratko se namjestio na jaču, desnu nogu, a nakon toga je veoma odmjerenim i dovoljnoi snažnim te preciznim poluvisokim udarcem smanjio na 2:3.

U 57. minuti dolazi trenutak Danija Olma. Udarac iz kuta izveden je s lijeve strane, a lopta izbijena od strane domaćih braniča. Nesrećom po njih, čekao ju je bivši Dinamov as, te točno s crte šesnaesterca odlično smjestio poluvisoko u nebranjeni dio mreže Kölna.

Leipzig je ovom pobjedom održao kakav-takav priključak. Ima 58 bodova i na trećem je mjestu, Borussia Dortmund dva više, no Bayern je prilično daleko sa 67. Tim više, za vratom pušu Borussia Mönchengladbach i Bayer Leverskusen sa samo dva manje, dok je ostatak bundesligaške družine daleko iza.

Köln je ovim porazom 11., smješten između Schalkea i ove sezone puno nego prošle lošijeg Eintrachta.