0

Lebron teškim šutom odlučio derbi, Thunder slomio Spurse (VIDEO)

24.02.2020 08:20 | Germanijak

Mario Hezonja nije baš najbolje iskoristio ukazano povjerenje i minutažu na terenu.

U najvećem klasiku lige, Los Angeles Lakersi su kasnim fadeaway šutom Lebrona Jamesa svladali Boston Celticse 114:112 u utakmici koja je većim svojim dijelom protekla u rezultatskoj neizvjesnosti, te samim time nije ostavila navijače razočaranima.

Na 30 sekundi prije kraja Kralj je uzeo loptu, ispivotirao Jaylena Browna i pogodio s pet metara bacivši se unazad. Približio se ttiple-double učinku s 29 koševa, devet asistencija i osam skokova, a Celticsima, koji su opet bili lišeni usluga Kembe Walkera, nije pomoglo ni 41 poen u drugom dijelu sezone fantastičnog Jaysona Tatuma.

Tatum je također napravio prekršaj u napadu koji je konačno zakopao nade Bostona, čija je cijela petorka bila u dvoznamenkastom broju koševa. Kod Lakersa je Jamesu, razumije se, najviše pomogao Anthony Davis koji je ubilježio 32 poena.

James je verbalnim putem odao poštovanje jednoj od najvećih legendi ove loge Billu Russellu koji je uz teren gledao utakmicu u dresu Kobea Bryanta, a Tatum je imao narukvicu u sjećanje na svog nekadašnjeg mentora i košarkaškog idola, s obzirom da je Bostonov All-Star igrač odrastao kao navijač Lakersa.

Oklahoma City Thunder uvjerljivo je slavila protiv San Antonio Spursa 131:103 te ih tako dodatno udaljila od doigravanja, u kojem će niz sudjelovanja momčadi Gregga Popovicha, po svemu sudeći, stati na 22 sezone.

U lijepoj, momčadsko raspodijeli poena, najistaknutiji su bili Shai Gilgeous-Alexander s 22 poena, 13 skokova i četiri asistencije i Steven Adams sa 21 poenom i 14 skokova. Nevjerojatno zvuči činjenica da je najefikasniji kod Spursa bio Rudy Gay s 14 poena.

Thunder se počeo odvajati u polovici druge četvrtine, a pobjedu s najvećom prednošću ikada nad Spursima ostvario je zahvaljujući naglašeno boljem šutu iz igre (57.5% - 36.9%) i skoku (60-48).

Popovich je, vidno ljut, na konferenciji nakon utakmice u jednom trenutku sâm priupitao pristalice medija:

„Imate li neko pitanje koje će me zapanjit? Jer moram ići razgovarati sa šefom.“

Nije više bilo pitanja.

Nakon što su odnijeli pobjedu protiv Utah Jazza našeg Bojana Bogdanovića, noćašnju utakmicu bi genije na klupi Spursa htio čim prije zaboraviti.

Dodajmo da je Mario Hezonja u 12 minuta pobjede Portlanda nad Detroitom upisao samo jednu asistenciju, bez pokušaja na koš.