0

Klasik Nadal - Federer za finale Wimbledona, Bautista na Đokovića

10.07.2019 19:55 | Germanijak

S obzirom na to u kakvoj su formi, očekuje nas još jedan teniski spektakl.

Odigrana su četvrtfinala muškog turnira u Wimbledonu, a među četiri najbolja ove godine u All England Clubu plasirali su se Novak Đoković, koji će igrati protiv Roberta Bautiste Aguta, a kasnije poslijepodne pridružili su im se Roger Federer i Rafa Nadal, koji će nam za finale priuštiti još jedan teniski klasik.

Nole je u četvrtfinalu pomeo Belgijca Davida Goffina 6:4, 6:0, 6:2, a njegov suparnik u polufinalu Bautista Agut za svoj prvi plasman u poluzavršnicu ovog turnira svladao je Guida Pellu 7:5, 6:4, 3:6, 6:3. Federer je do meča s Nadalom došao pobijedivši Keija Nishikorija 4:6, 6:1, 6:4. 6:4, dok je Španjolac 7:5, 6:2, 6:2 pomeo Sama Querreyja.

Belgijski tenisač prijetio je jedino u prvom setu, bio je čak u dobroj prilici za osvajanje prve dionice meča jer je imao 4:3 i servis prednosti, međutim svjetski broj jedan potom je pokazao zašto je svjetski broj jedan. Osvojio je sljedećih 10 gemova zaredom, a Goffin je nakratko došao k sebi tek pri početku trećeg seta, ali kad je shvatio što mu se dogodilo, bilo je prekasno. Đokoviću je to bila 70. wimbledonska pobjeda, odnosno šesta u sedmom meču protiv današnjeg suparnika. Španjolac će pak pokušati treći put ove sezone pokušati pobijediti Srbina.

Meč Rogera Federera i Keija Nishikorija bio je potpuno drugačiji. Japanac je odlično otvorio susret protiv najboljeg svih vremena oduzevši mu servis već u prvom gemu meča. Rani kapital zadržao je do konca prvog seta za 6:4. U drugom je Fedex ekspresno uzvratio osvojivši Nishikorijev prvi servis gem u setu, a kad je pri rezultatu 4:1 to ponovio, bilo je jasno da će izjednačiti. Treći set su bili „čamac uz čamac“ do 3:3, a potom je Federer brejknuo svog suparnika i rutinski priveo treći set u svoju korist 6:4.  Svoje 13. wimbledonsko polufinale i 100. pobjedu na ovom turniru potvrdio je u četvrtom setu također s 6:4.

Rafael Nadal izgledao je jako dobro u prvom setu svog ogleda protiv Sama Querreyja oduzevši Amerikancu set pri 1:2, no pri servisu za set, Querrey mu je najprije obranio tri set lopte, a potom uzvratio brejkom. Ali ne zadugo jer je pri rezultatu 5:5 ponovo kleknuo, tri break lopte uspio je obraniti Nadalu, ali četvrta je bila suviše i Španjolac je uzeo prvi set te trasirao put prema svojem sedmom polufinalu ovog turnira. Tu je sve puklo za Querreyja, koji je u sljedeća dva seta ugrabio tek četiri gema ukupno, po dva u svakom, te pustio Nadala na Federera.