0

Kane hat-trickom torpedirao Bugarsku

07.09.2019 19:54 | Germanijak/I.G.

Nesvakidašnji hat-trick, moramo priznati.

Englezi nastavljaju sa stopostotnim nizom, u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. U trećem kolu momci Garetha Southgatea pobijedili su reprezentaciju Bugarske pod izborničkom palicom bivšeg trenera Hajduka, Krasimira Balakova. Rezultat je bio 4-0, a prvo ime susreta bio je Harry Kane koji je postigao nesvakidašnji hat-trick.

Naime, engleski nogometaš, nakon što je u 24. minuti poentirao na asistenciju Raheema Sterlinga, sljedeća dva pogotka zabio iz jedanaesterca. Prvi je realiziran odmah početkom drugog poluvremena u 50. minuti, dok je drugi – svoj treći gol na utakmici ukupno – zabio u 73. minuti.

Između njegovog hat-tricka u strijelce se uspio upisati Sterling koji je zabio u 55. minuti na asistenciju uvjerljivo najaktivnijeg igrača na utakmici – Kanea.

U ostalim utakmicama igranim u 18 sati, Island je s uvjerljivih 3-0 pobijedio Moldaviju, a strijelci su bili Sigthorsson (31'), Bjarnason (55') te autogol Mudraca (77'). Islanđani su prvi s 12 bodova, Turska druga s devet koliko ima i Francuska, a obje imaju utakmicumanje od Islanda.

Istim rezultatom Ukrajina je slavila na gostovanju kod Litve. Golove su postigli Cityev Oleksandr Zinchenko u 7. minuti, Marlos dvadesetak minuta kasnije te novi suigrač Marija Pašalića u Atalanti, Ruslan Malinovskyi u 62. minuti utakmice.

U svojoj skupini, Ukrajinci su uvjerljivo prvi s 13 bodova, dok drugoplasirani Luksemburg ima četiri boda. Ipak, treba dodati da je ovo prije nego Srbija (dvije utakmice manje) ne odigra svoj kvalifikacijski ogled večeras s Portugalom (tri utakmice manje od Ukrajinaca) koji se nalaze na trećem, odnosno četvrtom mjestu ljestvice.