0

Izvrsna utakmica na Aldo Drosini, Istra povela pa u konačnici jedva stigla do remija (VIDEO)

04.07.2020 20:54 | Germanijak/I.A.S.

Ovakve utakmice prava su reklama za hrvatski nogomet...

Prvu utakmicu 33. kola 1.HNL danas su u Puli odigrali Istra 1961 i Gorica. Utakmica je završila rezultatom 2:2, a strijelci pogodaka bili su Gržan (45') i Delić(81') kod domaćina te Hamad (49') i Mudrinski (51') kod gostiju.

U prvih 45 minuta na nije bilo velikih prilika za postizanje pogotka. Veći dio utakmice odvijao se na sredini terena, a i jednima i drugima kao da je nedostajao onaj „završni pas“ kako bi se našli u prilici za postizanje pogotka.

Istra je doduše bila malo bolja, a tu svoju nešto bolju, odnosno odlučniju, igru naplatili su u sudačkoj nadoknadi.

Grujević je dugo vukao loptu i u konačnici uposlio Gržana koji se prvo varkom rješava svog čuvara i nakon toga lijepo poentira uz malu pomoć gostujuće obrane.

U nastavku utakmice – neka nova Gorica.

Sastav Valdasa Dambrauskasa preokrenuo je sve u svoju korist svega u razmaku od dvije minute.

Prvo je Hamad izvrsno reagirao na jednu povratnu loptu Mudrinskog, da bi nakon toga srpski napadač i sam bio strijelac nakon što ga je lijepim ubačajem uposlio Muhammed.

Nakon ta dva pogotka i pravog malog šoka na otvaranju drugog poluvremena, Ivan Prelec je povukao neke poteze koji su urodili plodom. Istra je bila bolja, vidjelo se kako „žive“ za pozitivan rezultat iz ovog ogleda, a do pogotka vrijednog boda stigli su u 81. minuti.

Ponovno je to bio jedan ubačaj s desne strane, lopta je nekako stigla do Delića koji je nekim slučajem bio potpuno sam u gostujućem 16-ercu nakon čega rutinski posprema loptu iza nemoćnog Kahline.

Dodajemo za kraj kako je Perić Komšić u sudačkoj nadoknadi imao veliku priliku da na utakmici vidimo drugi preokret, ali njegov udarac iz izvrsne pozicije odlazi u gol aut.

Dodajemo za kraj kako je Gorica ostala na šestom mjestu u HNL-u, baš kao i Istra na devetom.

U sljedećem kolu Istra ide u goste kod Osijeka, dok Gorica na domaćem terenu dočekuje Varaždin.

(foto: Srecko Niketic/PIXSELL)