0

Iznenađenje: Vrgorac srušio umornog prvaka i maksimalno zakomplicirao prvenstvo

22.11.2018 15:47 | Germanijak/N.R.

Biokovski derbi pripao domaćinima.

Zbog nastupa Novog Vremena Apfel u Elitnoj rundi futsalske Lige prvaka, u kojoj hrvatski prvak nije osvojio niti jedan bod, posljednja utakmica 7. kola 1.HMNL između Vrgorca i Novog Vremena odigrana je jučer.

U Biokovskom derbiju, domaćin Vrgorac slavio je s 3:2 te je skočio na drugo mjesto ljestvice. Novo Vrijeme sada ima 16 bodova, Vrgorac dva manje, a treći Square i sedmi AFC Universitas dijele samo dva boda te se prvenstvo prilično zakompliciralo.

Iako umorni od tri naporne utakmice protiv europskih velikana u Ligi prvaka, koje je Novo Vrijeme odigralo u razmaku od prošlog četvrtka do nedjelje, prvak je dobro ušao u utakmicu i poveo već u trećoj minuti preko reprezentativca Saše Babića.

Gosti su držali prednost do 18. kada je izjednačio Josip Suton, a u 20. Vrgorac preko Duška Martinca dolazi do preokreta. Situaciju za goste zakomplicirao je Marin Musinov u 33. kada je dobio crveni karton, no unatoč igri s igračem manje Novo Vrijeme uspjelo je preko novog pogotka Babića izjednačiti minutu kasnije.

Ipak, veliku pobjedu Vrgorcu donio je Martinac svojim drugim pogotkom u 38. minuti.

Kako sve ne bi bilo idealno za Vrgorac, ponajbolji igrač Suton dobio je treći žuti karton te u nedjelju, u derbiju kola, neće moći zaigrati u Kutiji šibica u kojoj Vrgorac ide na noge zahuktalom Futsal Dinamu.