0

Iznenađenje u Kutiji šibica - jučer ispao branitelj naslova, danas finalist

27.12.2018 19:02 | Germanijak

Uzbudljivo prvo polufinale.

Momčad Quattro Leones je prvi finalist 48. izdanja malonogometnog turnira Kutija Šibica. Nakon što su jučer u četvrtfinalu pobijedili lanjskog pobjednika, momčad Cvjetno poliklinike Milojević, danas su u polufinalu izbacili i lani drugoplasiranu momčad, BigBang Cammeo Team.

Ovaj kvartovski derbi, obje momčadi dolaze iz zagrebačke Dubrave, ponudio je veliko uzbuđenje, posebno u drugom poluvremenu. Prvih 20 minuta utakmice je proteklo u čvrstoj igri, bez puno dobrih akcija. Obje momčadi su se koncentrirale da ne naprave nikakvu grešku, a tako je i bilo praktično do pred sam kraj prvog poluvremena kada je Ivan Muller dobrim udarcem doveo Quattro Leones u vodstvo.

BigBang je nakon primljenog pogotka krenuo silovito po izjednačenje, a posebno su napravili veliki pritisak na početku drugog poluvremena. No, na vratima Quattro Leones bio je jako raspoložen Kristijan Kahlina koji je branio sve protivničke udarce uključujući i onaj Jerka Leke iz sedmerca koji je dosuđen nakon što je jedan igrač Quattro Leonesa igrao rukom u svojem šestercu.

Leko je ipak postigao gol i to u 34. minuti utakmice nakon velike greške protivničke momčadi. Lopta mu je doslovno poklonjena, a on je sjajnim potezom prebacio Kahlinu i pogodio u praznu mrežu. Minutu kasnije još jedna greška Quattro Leonesa. Loše vraćenu loptu prema Kahlini presjekao je Dino Bartolucci i doveo BigBang u vodstvo.

Izgledalo je nakon toga da je BigBang osigurao novo finale, ali Quattro Leones se nisu predavali i minutu prije kraja su stigli do izjednačenja. Strijelac je bio Danijel Kahlina.

Rezultat 2:2 je ostao na semaforu i nakon 40 minuta pa se pristupilo izvođenju sedmeraca. U prve tri serije svi su bili precizni pa su na raspucavanju ostali Mario Rac za BigBang te Martin Šroler za Quattro Leones. Obojica su pogodila po dva dodatna sedmerca bez da su vratarima ostavili bilo kakvu šansu za obranu, a onda je Rac u trećem pokušaju prevacio vrata. Šroler je ovu priliku iskoristio – silovitim udarcem, koji mu je pravi zaštitni znak, pogodio je mrežu BigBanga za finale svoje momčadi.