0

Istra uzela bod u Gorici, Lokomotiva sva tri u Zaprešiću

25.08.2019 20:13 | Germanijak

Puljani su iznenadili favorizirane domaćine.

Odigrane su dvije utakmice šestog kola Prve HNL lige, Lokomotiva je slavila u Zaprešiću, a Gorica remizirala s Istrom.

Gorica je na svom terenu remizirala s Istrom rezultatom 1:1. Gosti su u 5. minuti pogotkom Bosančića potpuno iznenadili favorizirane domaćine. Do kraja poluvremena Gorica se na sve načine pokušavala vratiti iz rezultatskog deficita, no velikih prilika nisu imali i  Istra je otklonila sve opasnosti oko svog gola te se na odmor otišlo s minimalnim vodstvom gostiju.

Domaćin je u 54. minuti preko Hamada uspio izjednačiti rezultata te se vratio u utakmicu. Do kraja susreta smo gledali uzbudljivu utakmicu u kojoj su obje momčadi mogle doći do pobjede. Domaćini su čak 10-tak minuta prije kraja utakmice postigli pogodak, no sudac ga je opravdana poništio zbog očitog zaleđa napadača Gorice te je utakmica završila podjelom bodova 1:1

Lokomotiva je slavila u Zaprešiću protiv Intera rezultatom 1:2, u utakmici koja je sinoć prekinuta zbog oluje koja je izazvala požar na stadionu pa je nastavljena danas.

Lokosi su poveli na početku današnjeg nastavka preko Kastratija, koji je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora matirao Freliha.

Domaćin je sredinom nastavka poravnao rezultat preko Mamuta, koji je spretno reagirao na odbijenu loptu za 1:1. No, slavlje domaćina je kratko trajalo, jer je samo tri minute kasnije gost poveo autogolom Solde. Kastrati je ponovno bi glavni akter, uputio je udarac prema golu, koji je pogodio braniča domaćih te je lopta promijenila smjer i prevarila vratara za 1:2.

Gosti su u samoj završnici ostali s igračem manje, ali se rezultat nije mijenja te su uzeli puni plijen u Zaprešiću.