0

Hrvatska senzacija - Ana Konjuh u četvrtfinalu US Opena

06.09.2016 08:26 | Germanijak

Ana Konjuh je ostvarila najbolji rezultat u karijeri.

Hrvatska ima tenisačicu u četvrtfinalu US Opena. Ana Konjuh je za prolazak među osam najboljih na ovom turniru pobijedila 4. nositeljicu, Poljakinju Agnieszku Radwansku s 2:0 u setovima (6:4, 6:4).

Najavljivala je Konjuh uoči ovog susreta kako želi uzvratiti Radwanskoj za poraz u Wimbledonu kada je Poljakinja pobijedila u neizvjesnom dvoboju koji se igrao više od dva i pol sata (bilo je 6:2, 4:6, 9:7 za Radwansku), a to je noćas i učinila. Loše je otvorila meč, izgubila break već u svojem prvom servis-gemu, ali ga je odmah vratila te pri rezultatu 3:3 još jednom oduzela servis 4. igračici svijeta. To je bilo dovoljno za prvi set, a u drugom su obje tenisačice odličnu servirale do 9. gema kada je Konjuh pritisnula Radwansku te došla do najveće pobjede u karijeri.

Konjuh će u četvrtfinalu igrati protiv 11. igračice svijeta, Čehinje Karoline Pliskove.

U muškom dijelu turnira Kei Nishikori je sigurnom pobjedom u tri seta (6:3, 6:4, 7:6) izbacio Ivu Karlovića.