0

Hrvatska porazom od Rusije ide u dodatne kvalifikacije za SP

01.02.2020 21:49 | Germanijak/M.N.

Mini Vatrenima je trebao bod, no aktualni viceprvaci su se pokazali kvalitetu.

Hrvatska je porazom od aktualnih viceprvaka Rusije rezultatom 3:4 završila na drugom mjestu elitne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Litvi.

Osijek je bio domaćin turnira, a Hrvatska je u zadnje kolo ušla s pobjedama protiv Azerbajdžana i Slovačke, dok su Rusi imali samo tri boda na ulazu u zadnji dan. Mini Vatrenima je trebao minimalno neriješeni rezultat kako bi izborili izravan plasman na Svjetsko prvenstvo ove godine u Litvi.

Rusi su bolje otvorili susret i već u sedmoj minuti golom Lime došli do vodstva 0:1. Bajrušević je u 16. minuti vratio stvari na početak i zabio za željeni rezultat. No, do kraja poluvremena Rusi golom Lime u 17. i autogolom Sutona u 18. minuti dolaze do 1:3 i dovode Vatrene u tešku situaciju pred zadnjih pola sata.

U drugom poluvremenu Hrvatska je bila bolja, pritiskala gol gostiju, koji su se fokusirali na čuvanje rezultata te su prijetili iz pogrešaka. Matošević je sedam minuta prije kraja prekrasnim golom vratio nadu Hrvatskoj. No, naši su zadnje četiri minute preuzeli maksimalan rizik s golmanom igračem, što su Rusi iskoristili u zadnjoj minuti i zabili na prazan gol za 4:2.

Matošević je samo dvadesetak sekunda kasnije zabio za 4:3, no više nije bilo vremena i Rusi su izborili direktan plasman na završni turnir, dok našima ostaje još jedna prilika u dvomeču protiv drugog iz skupine koja se igra u Češkoj.

Hrvatska će dodatne igrati kvalifikacije 9. i 12. travnja, a protivnika čeka između Kazahstana, Češke, Rumunjske i Slovenije.

Pogledajte TEČAJEVE Germania Sport kladionice.