0

Hrvatska pobijedila Češku, Horvat zabio rabonom

10.01.2017 09:49 | Germanijak

Hrvatska futsal reprezentacija sinoć je slavila u prvoj od dvije prijateljske utakmice protiv reprezentacije Češke. Oba pogotka na utakmici za Hrvatsku zabio je Matej Horvat.

Hrvatska futsal reprezentacija svlada je Češku u Chrudimu s 2:1. Konačni rezultat postavljen je već u prvom dijelu, a oba pogotka na utakmici zabio je Matej Horvat iz Futsal Dinama. Danas će ove dvije reprezentacije odigrati drugi prijateljski dvoboj u gradu Hradec Kralove.

Nakon malo boljeg ulaska u utakmicu reprezentacije Češke, Hrvatska je u 7. došla do vodstva. Veliki dio posla odradio je Vedran Matošević koji je uposlio svojeg suigrača iz kluba Horvata, koji lagano poentira za vodstvo „Mini Vatrenih“.

Horvat je svoj drugi pogodak zabio u 16. minuti kada je prevario vratara Češke Ondreja Vahalu i sjajnom rabonom zabio za 2:0 vodstvo Hrvatske. Dvije minute kasnije Česi su smanjili preko Davida Cupaka.

Do kraja utakmice obje momčadi imale su po nekoliko jako dobrih prigoda za postizanje pogodaka, međutim, rezultat se nije mijenjao i Hrvatska je s oslabljenom ekipom upisala prvu pobjedu u dvije utakmice.

Izbornik Mato Stanković u Češku nije pozvao prvotimce Tihomira Novaka, Franca Jelovčića, Jakova Grcića  i Darija Marinovića, a svoj izostanak opravdali su Franko Bilić, Luka Perić, Toni Jelavić  i Maro Đuraš.

ČEŠKA: Ondřej Vahala, David Cupák, Záruba, Koudelka, Rešetár (C), Míča, Holý, Vnuk, D. Drozd, Kovács, Hrdina, Slováček

HRVATSKA: Ivo Jukić, Davor Kanjuh, Kristijan Grbeša, Stjepan Perišić, Hrvoje Cvjetković, Vedran Kazazić, Vedran Matošević, Josip Suton, Kristijan Postružin, Andrej Pandurević, Matej Horvat, Žarko Luketin.

(Foto: Pixell)