0

Hrvatska peticom počastila Omiš za rođendan

31.05.2019 16:41 | Germanijak

Hrvatska nakon četiri godine odigrala utakmicu u Dalmaciji.

Hrvatska reprezentacija upriličila je jubilej nogometnog kluba Omiš za 100. rođendan i  nakon više od četiri godine odigrala utakmicu u Dalmaciji. Vatreni su pred ispunjenim tribinama pobijedili domaćina rezultatom 5:0.

Uoči početka utakmice omiški gradonačelnik Ivo Tomasović je Ivanu Perišiću uručio povelju počasnog građanina Omiša, zbog svega što je učinio za rodni grad.

U prvom poluvremenu gledali smo Hrvatsku u sastavu u kojem bi trebali igrati protiv Walesa. Ivan Perišić u 3. minuti načeo je mrežu domaćina. Odlično je ispratio ubačaj i na drugoj vratnici neometano pospremio loptu u praznu mrežu. U 12. minuti Hrvatska povećava vodstvo preko Brekala, koji je primio dodavanje u šesnaestercu, varkom izbacio svog čuvara i prizemnim udarcem povećao prednost na 2:0. Hrvatska je nastavila dominirati te u 39. minuti povećava vodstvo na 3:0, strijelac je Luka Modrić.

Drugo poluvrijeme, kako je i najavljeno počelo je izmjenama. Na teren su ušli Bartolec, Caktaš, Melnjak, Škorić i Petković. Vatreni su nastavili u istom ritmu te preko svježih igrača nastavili dominirati terenom. Napadač Dinama Petković s dva prekrasna udarca u 58. i 68. minuti postavlja konačan rezultat 5:0.