0

Hrvatska lomila Srbiju 20 minuta, a onda je slomila - plus 10 za otvaranje Eura

12.01.2018 22:08 | Germanijak

Hrvatska je s pobjedom otvorila Europsko prvenstvo u rukometu.

Očekivali smo pobjedu, dobili smo pobjedu. Hrvatska je u prvom kolu u prepunoj Spaladium Areni s 32:22 pobijedila Srbiju.

Veliki je pritisak bio na naše igrače uoči ove utakmice. Bez obzira na cijeli niz neuspjeha u pripremnim utakmicama, Srbija nije loša momčad, a iako je Hrvatska kvalitetom na papiru prilično bolja, trebalo je to pokazati i na parketu. I to smo i napravili.

Dosta smo se mučili na početku utakmice. U napadu su to vukli Stepančić, Cindrić i Štrlek, ali obrana nam nije baš najbolje funkcionirala. Srbija nam je prilično lako probijala zonu 5-1 te su naši protivnici uspjeli održavati zaostatak od 2 pogotka razlike. Sredinom prvog poluvremena Červar mijenja obranu – ulazi Musa i postavljamo 6-0 s agresivnim izlascima na opasne vanjske igrače Srbije i to počinje funkcionirati. Obranio je poneku loptu Alilović,  opet zabijali Stepančić, Cindrić i Duvnjak te smo na poluvrijeme otišli s rezultatom 14:9.

Tih posljednjih 10 minuta prvog poluvremena je prelomilo utakmicu – Hrvatska je u drugom poluvrijeme ušla s istom energijom i igrom s kojom je završila prvi dio utakmice. Obrana je funkcionirala, u napadu smo bili agresivni te smo lakoćom održavali prednost na pet-šest pogodaka razlike.

Srbija je padala kako se približavao kraj utakmice, a Hrvatska je pokazala da na klupi ima odlične igrače. Ušli su Horvat i Karačić, koji su odigrali odlično, Alilović je upisao još nekoliko važnih obrana te smo na kraju završili s rezultatom 32:22 i okruglih plus 10 za otvaranje Eura.

Na žalost, mrlju na ovu pobjedu ostavila je ozljeda Domagoja Duvnjaka. On je nekoliko minuta prije kraja utakmice dobio jedan udarac i izašao iz igre, a izraz njegovog lica je odavao sumnju da je nešto teže ozlijeđen.

U našoj reprezentaciji najefikasniji su bili Stepančić i Štrlek s po 6 golova. Horvat i Cindrić su zabili po 4, Mihić, Duvnjak, Karačić i Čupić po 2, a Kopljar, Vori, Mandalinić i Musa po 1. Alilović je upisao 5 obrana, a Stevanović 2.

Kod Srbije najbolji Nenadić s 6 golova dok je Zelenović imao 5.