0

Hrvati nastavljaju marširati kroz prvo kolo RG-a: Ćorić i Vekić neokrznuti

27.05.2019 17:33 | Germanijak/I.G.

Dobre predstave hrvatskih predstavnika.

Nakon pobjede Marina Čilića i Petre Martić u prvom kolu Roland Garrosa, u istom tonu nastavilo je danas još dvoje hrvatskih predstavnika – Borna Ćorić i Donna Vekić.

Mladi Zagrepčanin je u nešto dužem meču od očelivanog svladao Aljaža Bedenea rezultatom 6-1, 6-7, 6-4, 6-4. Nakon furioznog prvog seta koji je završio za samo pola sata igre, Borna se opustio pepustivši drugi set novom-starom Slovencu, koji je jedno vrijeme nastupao pod zastavom Velike Britanije.

Preostala dva seta otišla su na stranu hrvatskog tenisača identičnim rezultatom 6-4, te će tako Borna u drugom kolu igrati protiv boljega iz ogleda Harrisa i Rosola.

Donna Vekić bila je još uvjerljivija od Borne. Za samo sat vremena i 13 minuta igre sa 6-2, 6-4 pobijedila je rusku kvalifikanticu Samsonovu. Nakon sigurnog prvog seta, Ruskinja je pružila nešto veći otpor u drugom setu, ali Donna je pokazala da je kvalitetnija od 159. igračice svijeta u svakom segmentu igre.

U drugom kolu mlada Osječanka ide na 63. tenisačicu svijeta, Šveđanku Rebeccu Peterson.