0

Hajduk bolji u tri finalna ogleda Kupa Hrvatske: Nakon pionira, Dinamo svladali i juniori

19.05.2017 18:10 | Germanijak

Juniori Hajduka svladali su vršnjake iz Dinama nakon ruleta jedanaesteraca.

„Majstorica“ finala omladinskog Kupa Hrvatske pripala je – Hajduku!

>>Dinamo u uzbudljivoj utakmici pobijedio Hajduk u finalu Kupa

Nakon što su u konkurenciji pionira slavili protiv Dinama s 3:1 te nakon što je Dinamo pobjedio u konkurenciji kadeta sa 3:2, igrači Hajduka slavili su i u juniorskoj konkurenciji nakon što su sa 6:4 bili bolji u raspucavanju s bijele točke.

U ovom trećem finalu poveo je Dinamo, nakon što je Knežević oduzeo loptu Budaliću, a Špikić je poslao precizan pas u srce šenaesterca za Ćužu koji šalje loptu iza Matijaša za 1:0 u 4. minuti. Hajduk je izjednačio u 17. minuti, nakon što je Hudeček centaršut Teklića efektno skrenuo u vlastitu mrežu. Teško je po sparini i vrućini bilo igračime obje ekipe, pogotovo u drugom dijelu, stoga su svi pomislili da je sve riješeno kada je u 81. minuti Ćurić sjajno proigrao Delića, koji pogađa mrežu Kotarskog za 2:1 Hajduka. Međutim, u idućem napadu Skorup igra rukom u šesnaestercu Hajduka, a Đurasek pogađa iz jedanaesterca za 2:2.

Pobjednik se tako odlučio putem ruleta jedanaesteraca, gdje je briljirao Hajdukov vratar Davor Matijaš. On je obranio dva jedanaesterca, Pranjiću i Špikiću, a udarac Stanića također je pročitao, ali je bio presnažan za njega. Hajduk je pogodio sve jedanaesterce i zasluženo odnio titulu pobjednika juniorskog Kupa!

(Foto: Hajduk)