0

Hajduk bio bolji od FCSB-a, ali nije bilo golova

09.08.2018 22:53 | Germanijak/E.F.

Uzvrat se igra za sedam dana.

Hajduk u prve četiri utakmice ove sezone nije pokazao puno i s razlogom su svi strahovali od utakmice trećeg pretkola Europske lige protiv rumunjske Steaue, odnosno FCSB-a. No, Splićani su u prvih 90 minuta pokazali više od svojeg protivnika, ali nisu uspjeli postići gol. Utakmica je završila s početnih 0:0.

Trener Hajduka Željko Kopić je utakmicu otvorio sa zanimljivom postavom – na lijevog beka je pomaknuo Lopeza kako bi čvršće čuvao opasnog Mana, Vučur je uskočio na mjesto stopera, a Fomitschow je pomaknut malo naprijed. Tih 4-4-2 pretvaralo se u 5-3-2, pa i 5-4-1 jer je Gyurcso danas bio malo odmaknut od samog vrha napada gdje je utakmicu počeo Ivanovski.

No, takva postava donijela je na čvrstini i stabilnosti momčadi. Hajduk je ambiciozno krenuo u utakmicu s velikim pritiskom na rumunjsku momčad. Dobro je izgledao Juranović, koji je danas ponio i kapetansku vrpcu, a Vučur je donio stabilnost u obrani. Vezni red je pokušavao graditi, uspjeli su kontrolirati ritam utakmice pa FCSB praktično nije imao pravu priliku u prvom dijelu. S druge strane Hajduk je imao nekoliko lijepih pokušaja. U 12. je Fomitschow imao sjajnu priliku, ali je činjenici da je bio sam na 10-ak metara od gola pretpostavljena ta da mu je lopta došla na desnu nogu kojom je nije uspio ozbiljnije zahvatiti. U nastavku je Juranović dobro pucao, ali je lopta otišla pored gola.

Pokušavali su i Gyurcso, Jurić, Caktaš i Ivanovski, makedonski napadač je imao solidnu priliku u 36. minuti, ali preciznosti ipak nije bilo pa se na odmor otišlo bez golova.

Što se drugog dijela utakmice tiče, tu je ritam dosta pao. Hajduk se vidljivo umorio, ali nije prepustio utakmicu Rumunjima koji večeras uistinu nisu pružili previše. Doduše, u drugom poluvremenu nismo vidjeli previše od niti jedne momčadi, a prvu pravu priliku je imao FCSB u 53. minuti. Texeira je dobro spustio loptu za Gnohera, ali on se nije najbolje snašao.

Trener Kopić je kasnije posegnuo za izmjenama, ušli su Šego, Said i Futacs, ali niti jedan od njih nije donio previše. Tek je Said u samoj završnici odlično pucao glavom nakon ubacivanja iz kornera, ali je vratar Balgradean sjajnom reakcijom izvukao loptu 'ispod vratnice'. Bilo je to u sudačkoj nadoknadi, a ona je donijela i lijepu akciju Rumunja koju je udarcem završio Teixeira, ali je ovaj put Posavec bio na mjestu i spasio 'nulu'.

Utakmica je završila bez golova, odluka o prolasku u playoff Europske lige past će u Rumunjskoj, a ako Hajduk za sedam dana bude igrao kao danas, imat će šanse za prolazak na korak do skupine Europske lige.