0

Gorica šokirala Rijeku u 92. minuti te odnijela tri boda s Rujevice

26.10.2019 19:17 | Germanijak/I.M.

Dramatičan dvoboj.

Vrlo dobru utakmicu gledali smo u drugom današnjem HNL ogledu. Gorica je s 2:1 pobijedila Rijeku na njezinom terenu te upisala vrijedna tri boda. Ovo je druga ovosezonska pobjeda igrača iz zagrebačkog predgrađa koji pomalo postaju 'crna mačka' za igrače Simona Rožmana.

Sve golove vidjeli smo u drugom poluvremenu. U 62. minuti Gorica je kapitalizirala bolju igru, Čanađija je iskoristio nepažnju domaće obrane, proigrao Zwolinskog, koji je ušao nekoliko minuta prije umjesto Ndiayea te u prvoj prilici zabio.

Domaćini su uzvratili u 82. minuti. Ivan Tomečak sada je sjajno prošao po desnoj strani, oslobodio se i pogodio suprotni kut vratara Kahline.

I potom slijedi dramatična sudačka nadoknada. Prvo je Smolčić dobio drugi žuti karton te je Rijeka ostala s deset igrača. Potom je prvu grešku na utakmici napravio domaći golman Prskalo, ponajbolji pojedinac susreta, barem do tog trenutka. Ispucao je loptu točno u noge Lovrića koji je prošao u kazneni prostor, zaobišao istrčalog Prskala, dodao u sredinu samom Dvornekoviću koji zabija za velika tri boda Gorice u 92. minuti. Većinu posla obavio je sjajni Lovrić, dok je njegov kolega iz napada samo proslijedio loptu s dva metra u nebranjenu mrežu.

Ovim slavljem Gorica je došla do 18 bodova, četiri manje od Rijeke koja se nalazi na trećoj poziciji.