0

Golčina Rakitića zasjenila debi Griezmanna u porazu od Chelseaja

23.07.2019 15:22 | Germanijak/I.M.

Majstorija hrvatskog veznjaka.

Barcelona je u japanskoj Saitami odigrala dvoboj Rakuten Cupa protov Chelseaja, no nisu se dobro proveli. Londonska momčad slavila je s 2:1, no utakmicu će publika pamtiti po fantastičnom golu Ivana Rakitića, no krenimo redom.

Blaugrana je igrala bez Lionela Messija i Luisa Suareza te s debitantom Antoineom Griezmannom u početnoj postavi. S druge strane, Mateo Kovačić našao se u prvih 11 Bluesa, kao i Christian Pulišić, zamjena za Edena Hazarda.

Engleska momčad povela je u 34. minuti preko mladog Tammyja Abrahama, kojeg pamtimo s u21 EURO-a. Jorginho je prekinuo dodavanje Sergija Busquetsa i servirao zicer za mladog napadača, koji je to pospremio u mrežu za 1:0. Na 2:0 povisio je u 81. minuti sjajni veznjak Ross Barkley golom s ruba šesnaesterca.

Poraz Katalonaca ublažio je Ivan Rakitić koji je početkom nastavka ušao u igru umjesto Busquetsa. Primio je loptu na 20-ak metara od gola Kepe i raspalio u gornji lijevi kut. Neobranjivo i prekrasno, ali nedovoljno da se izbjegne poraz.