0

PSG boljim izvođenjem penala pobijedio Lyon i osvojio 10. Liga kup

28.07.2020 23:59 | Germanijak/I.M.

Odigrano je finale francuskog Liga kupa.

U Parizu je odigrano finale francuskog Liga kupa. U jako slaboj i ne pretjerano gledljivoj utakmici, PSG je pobijedio Lyon boljim izvođenjem penala. Nakon 120 minuta nije bilo golova, da bi Parižani sa 6:5 bili bolji u raspucavanju.

Parižani su u ovo finale ušli značajno oslabljeni neigranjem Kyliana Mbappea kojem je stradao gležanj, a osim njega trener Thomas Tuchel nije mogao računati samo još na Bernata i Dagbu. Što se Lyona tiče, Rudi Garcia u sastavu nije imao Tetea i Konea, dok su sve glavne uzdanice Olympiquea bile na raspolaganju.

Prvo poluvrijeme ponudilo nam je dosta lošu utakmicu. Nismo vidjeli previše uzbuđenja, kako s jedne, tako i druge strane. A nije krenulo tako. Naime, već u 7. minuti Neymar je ozbiljno zaprijetio. Pucao je Brazilac iskosa s ruba 16-erca, ciljao je suprotni kut Lopesovog gola, ali centimetri su ga dijelili od krasnog pogotka.

U 37. minuti prvi puta bilježimo intervenciju Keylora Navasa. Opalio je iz daljine Memphis Depay, no bila je to laka zadaća za golmana pariškog sastava. Tri minute kasnije, Neymar je pogjegao domaćoj obrani, no kada se približio petercu, odlučio se na dodavanje u sredinu koje nitko nije dočekao. Ostaje dojam da bi bolja opcija bio udarac ka golu.

Drugi udarac u okvir gola vidjeli smo u 44. minuti, Gueye je potegnuo s više od 20 metara, ali je Lopes vrhunskom paradom izvukao loptu iz rašlji, a to je, ujedno, bio i posljednji pravi pokušaj u prvom dijelu.

Nastavak bolje otvara Lyon. Tek što se krenulo s centra, Cornet odlično upošljava Aouara, ali njegov udarac s ruba kaznenog prostora tik uz lijevu vratnicu. Četiri minute potom, još je bliži pogotku bio Depay. Ostao je nečuvan, ali s 13-14 metara puca zamalo uz stativu.

Veći dio drugog poluvremena gledali smo teško gledljivu šahovsku partiju. Nijedna momčad nije nametnula ozbiljniji ritam, a prigode su tek sporadično dolazile. Jednu takvu je u 82. minuti imao Corner, koji je iz slobodnjaka gađao rašlje, no Keylor Navas je vrsnom paradom spriječio slavlje Lavova.

Pomalo nevjerojatno, ali za prvi pravi pokušaj PSG-a u nastavku čekali smo čak do 87. minute. Neymar je dočekao ubačaj, sjajno skočio i zaprijetio udarcem glavom, ali refleksi Lopesa bili su na izuzetnoj razini.

Bilo je to i sve od uzbuđenja u regularnom dijelu susreta, a kako niti u dodatnih 30 minuta produžetaka nije bilo golova, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

Izvođači su u prvih pet serija bili precizni, a u pestoj je seriji Keylor Navas obranio udarac Bertranda Traorea i time je započelo veliko slavlje PSG-a, koji je osvojio svoj 10. naslov pobjednika Liga kupa.

(foto: Action Images/Reuters)